.

.

HINOY Hi-Max OBD2 Скенер Возило Код Читач, Подобрени Универзална Check Engine Светлина Дијагностички Алатка за Скенирање на Сите OBD II Автомобили

HINOY Hi-Max OBD2 Скенер Возило Код Читач, Подобрени Универзална Check Engine Светлина Дијагностички Алатка за

DEN 1679.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Со еден клик I/M подготвеност кратенка на тастатурата, единица ќе ви покаже различните емисии поврзани со статусот на податоци, и тоа изградена-во DTC пребарување библиотека која ви овозможува да пребарувате на дефиниции на кодовите на грешка на HD екран во боја, повраќа генерички кодови, manufactu.Системот, исто така, ќе продавница важни информации за откриен дефект, така што техничар може точно да пронајдете и да ја поправите проблем.【ЕФИКАСНО ДИЈАГНОСТИЧКИ АЛАТКА】На obd ii скенерот е опремен со нова технологија која се проценуваат obd ii база на податоци и дијагнози побрзо од другите дијагностички алатка.Код совети помош техничари за да се спаси дијагноза и поправка време.Ги поддржува сите 10 начини на OBD вклучувајќи enhanced Режим 6.Покрај тоа,откако ќе се поврзете на компјутер можете да ја изберете опцијата за печатење на дијагностички податоци надвор.Кога проблемот е откриен, на OBDII систем врти на предупредување светилка(МИЛИ) во возилото, во инструмент-таблата за да го предупреди возачот обично со фразата"Check Engine Светлина" или "Услуга за Моторот Наскоро".Вклучувајќи читање и бришење на грешки кодови, видете I/M подготвеност, податоци поток, замрзнување рамка податоци, превземање авто возило информации, O2 Сензор на тест точно да се лоцира лошо О2 сензор, напредни on-board следење, и EVAP тест функција која ви овозможат иницирање на течење тест за возилото EVAP систем., видите во живо О2 сензор податоци, единица мерка и преглед и печатење на податоци.На Hi-max obdii скенирање алатка е дизајнирана да работи со сите OBDII во согласност возила, вклучувајќи ги и оние eqipped со ДА автобус.Поддршка до 10 Начини OBDII функција, читање и бришење на кодови, покажува код дефиниции, ставови замрзнување рамка на пареа, on-board следење тест и компонента тест, и повраќа возилото инфо. Продавници и го пушта назад во живо сензор податоци.Со I/M подготвеност жешко копче.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата