.

.

eboxer-1 Гас Thermocouple, Камин Thermocouple, Едноставен и Лесен за Користење, Погодна за Греење Уред и Други Горење Апарати.

eboxer-1 Гас Thermocouple, Камин Thermocouple, Едноставен и Лесен за Користење, Погодна за Греење Уред и Други

DEN 444.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Наменета за уреди со покажувач на температурата и мерење. 900mm со пет ореви гас делови thermocouple гас вентил за гас.Погодни за индукција шпорет, шпорет на гас, топлинска уред и други горење апарати.Многу едноставен и лесен за употреба.Работи со електромагнетниот вентил за да се спречат несреќи се случува, откако истекување на гас и гасна изгори надвор се појавува, може да се стави надвор. 1. 900mm со пет ореви гас делови thermocouple гас вентил за гас. 2. Наменета за уреди со покажувач на температурата и мерење. 3. Работи со електромагнетниот вентил за да се спречат несреќи се случува, откако истекување на гас и гасна изгори надвор се појавува, може да се стави надвор.4. Многу едноставен и лесен за употреба. 5. Погодни за индукција шпорет, шпорет на гас, топлинска уред и други горење апарати.

Кон својствата

Length:
900mm/35.4in
Probe Size:
approx.6.2*0.6cm/2.4*0.2in(L*W)
Head Size:
M6X0.75
End Connection:
M8X1
Fit Nut:
5pcs
Weight:
Approx.61g/2.2oz
Package list:
1 * Thermocouples :
5 * Nuts :

Најдобри предлози во категоријата