.

.

Помогне Експлозијата Медиум Челик Млазницата Комбо Пакет за Помогне Експлозија на Моќ Св Sandblasting Оружје, Направено во САД, 6300-20

Помогне Експлозијата Медиум Челик Млазницата Комбо Пакет за Помогне Експлозија на Моќ Св Sandblasting Оружје, Направено

DEN 598.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Помогне Експлозијата св моќ пиштоли имаат воздух авион, кој се вклопува во крајот на моќ главата собрание директно зад млазницата.И млазницата и воздух авион мора да се менува, на редовна основа за да се задржи вашиот кабинет во добра работна состојба.Затоа што големината на воздух авион мора да одговара на големината на млазницата, ние го направи овој пригоден комбо пакет.Комбо пакет вклучува : 5 челик млазници, 2 air авиони, 2 воздух авион дихтунзи, и 1 млазницата заптивка.Челик св млазници се случај појачани за подолг живот.Секој ќе трае околу 1-2 часа.По 1-2 часа, млазницата orifice станува зголемена за следната големина.Тоа е најдобро да се промени млазницата во овој момент. (По 2-3 млазници, замена на воздух авион и заптивка.).Млазници : 1-5/8" долго, 1/2" дијаметар, 1/4" I. D. Бара 10-15 cfm.Оперативен притисок 60-100 psi.Сребро.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата