.

.

Ковано Железо Подот Светилка Пламен Топ - Amish Направени

Ковано Железо Подот Светилка Пламен Топ - Amish Направени

DEN 1655.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Рачно изработени од страна на Amish на Ланкастер Каунти, PA.Здрав солидна железо-не жица.Класичен дизајн меша со било кој стил на декорирање.Нашата рака ковано железо парчиња се направени за нас во Ланкастер Каунти ПА Amish Заедница.Со класичен стил и функционален дизајн овие парчиња разновиден се вклопуваат во повеќето украсување шеми.Овој кат светилка е понекогаш се нарекува "Quilter е Светилка", затоа што се прилагодува нагоре или надолу да се прави тоа убаво за читање или шиење или други блиски работа.Во својата tallest со крушка во место, тоа е 5 ft високи.Ова има handwrought flametop.Тоа е убав и здрав-со прекрстени нозе база го чува од ѓубрето лесно.Ова ќе бара лесно собранието-еден клешти е за сите што ќе треба.10 инчен широк клип на абажур ќе работат и со оваа светилка, но не е вклучена.Тоа трае три-начин сијалица(не се вклучени) и има убав долг кабелот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата