.

.

Marolty Сина Светлина Блокирање на Очила за Жени Мажи Анти напрегање на очите Стилски Трендовски Компјутерски Очила Не Рецепт,2042-Пинк

Marolty Сина Светлина Блокирање на Очила за Жени Мажи Анти напрегање на очите Стилски Трендовски Компјутерски Очила

DEN 162.72

Залиха
Достапно за вашата нарачка

само со нашите компјутерски очила, ќе забележите разлика во неколку дена.-Око Strain Too многу сина светлина изложеност може да предизвика замор на очите, главоболка, и заматен вид,влијае на вашето учење и работна ефикасност.само со нашите компјутерски очила, ќе забележите разлика во неколку дена.Висок Квалитет на Материјалите : Оваа рамка има предности на супер леснотија, отпорност на триење, низок коефициент на триење и така натаму.Marolty Сина Светлина Очилата може да го спречи тоа и да ви обезбеди со подобар ноќен сон.Одлично за блиски работа кога сакате да ги видите деталите.Според Париската Визија Институт, помладите луѓе, изложени на вишокот износ на сина светлина може да почне да се доживее возрасна макуларна дегенерација во некоја порана фаза.-Постојана Око Damage Long терминот изложеност на сина светлина е поврзано со поголем ризик за визија загуба.Друго истражување вели дека вишокот на изложеност е исто така главната причина за визија загуба за луѓе над 50.КАКО ДА ја ЗАШТИТИТЕ ВАШАТА EYESBlue светлина блокирање очила од Marolty се специјално дизајнирани за да се филтрираат во 99% од штетни сино-виолетова светлина. Тоа е, исто така, подарок спакуван подготвени, што го прави прекрасен, но и практичен подарок идеја за пријатели и семејството!.Подарок Пакет : Сина светлина блокирање очила*1, микрофибер торбичка*1, микрофибер очила ткаенина за чистење*1, Анти-сина светлина тест картичка*1, очила*1.Тоа може ефикасно да се заштитат нашите очи и лица од штета предизвикана со фрактура и триење на очила рамка во движење.Транспарентен Леќа : Ниска боја разлика,ви донесе добри визуелно искуство,шок отпорни ,не кревка и вода доказ, прашина слободен и лесен за чистење,безбедно да се носат.Филтрира досадни отсјај.Напредни Леќа : напредни транспарентен леќа не само што го блокира 98% штетни blue ray (400-440nm), исто така со висок transmittance (95%), овозможувајќи совршен баланс помеѓу око за заштита и визуелно доживување.ОНА ШТО Е СИНО СВЕТЛО?Сина светлина е штетен дел од светлината емитирана од дигитални екрани.На лесни и издржливи TR90 рамка става без стрес на вашиот нос се обезбеди удобност за долги периоди на време.Премиум карактеристики на Очите се Релаксираат леќи, како што се Sight Relax Фокус, направи екранот време поудобно и помогне да се елиминира симптомите на дигитални напрегање на очите.Бидејќи очила блок на повеќето штетни сина светлина од компјутер, телефонски и во ЖИВО.Истовремено Користење Marolty Blu-ray филтер очила ќе го подобри вашето спиење и да се направи да заспие.Бидејќи очила блок на повеќето штетни сина светлина од компјутер, телефонски и во ЖИВО.Marolty Сина Светлина Очилата може да го спречи тоа и да ви обезбеди со подобар ноќен сон.На лесни и издржливи рамка става без стрес на вашиот нос се обезбеди удобност за долги периоди на време.Оваа филтри од речиси сите на сина светлина додека им се овозможи да се види јасно и прецизно.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата