.

.

MD0410 Екран Поправка Полнење Компатибилен со Samsung Galaxy S20 Плус G985 & S20+ 5G G986 - Пред Надворешниот Стаклена Леќа и Задните Врати Стаклена Врата Домување Покрие Замена (Cosmic Bl

MD0410 Екран Поправка Полнење Компатибилен со Samsung Galaxy S20 Плус G985 & S20+ 5G G986 - Пред Надворешниот Стаклена

DEN 912.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Пред Надворешниот стаклена леќа замена + Космички Црно стакло назад батеријата вратата покрие замена. (Висок Квалитет).Поправка комплет вклучени УВ LOCA лепак, отворање на алатки за полнење и сепаратор за полнење да се оддели разбиена стакло од LCD (вклучени се справува & легура на злато жица молибден).Професионални инсталирате се препорачува.Пакет во цврста кутија - Брод од страна на md0410 продавница.Компатибилен сите Samsung Галакси S20+ телефон превозници, ќе не одговара S20/S20 Ултра.Ако LCD екран собрание чини премногу скапо ова е совршен комплет за поправка ако вашиот разбиена/оштетениот екран на допир за уште функционира.Настава не се вклучени.Поправка процес не е лесен, исто така, бара други алатки како топлина пиштол или фен за коса и ув светлина за да се заврши на поправка.Значи ние се препорачува да се направи некои истражувања или се види некои видео онлајн прво, пред DIY.Оваа задниот поклопец компатибилен со сите Samsung Галакси S20+ модел на телефон превозникот нема да одговара S20/S20 Ultra модел.Инсталацијата не е лесно, но ние не се препорачува гледање некој видео или не некои истражувања пред DIY.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата