.

.

Класичен Свет Tic-tac Дрвени Форма Сортирање Часовник Играчка 12 Број Дете Дете Рано Учење Образование

Класичен Свет Tic-tac Дрвени Форма Сортирање Часовник Играчка 12 Број Дете Дете Рано Учење Образование

DEN 431.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ОБЛИКОТ СОРТИРАЊЕ ЧАСОВНИК : Ова дрвени наставата часовник "Tic-tac" од Класичниот Свет ќе го задржи вашите деца забавуваат со часови на игра и забава.ГОЛЕМА ИГРА ВРЕДНОСТ : дрвени часовникот има 12 пренослив број блокови на различни форми и бои кои може да го искористите вашето дете е способност да се идентификуваат; деца може да се каже времето со прилагодување на час и минута раце и во меѓувреме, тие може да се добие чувство за време.Се РАЗВИВА ПОВЕЌЕ ВЕШТИНИ : Помага на децата да се признае броеви, бои и форми, се стекнат со знаења за време додека подобрување на фината моторика вештини.БЕЗБЕДНОСТА Е на ПРВО : Сите производи од Класичен Светот ги исполнуваат или надминуваат сите применливи безбедносни стандарди.НАПРАВЕНИ СО ЉУБОВ & се ГРИЖИ : Не-токсични и еко-пријателски боја и да заврши, погоден за 3 Y+.Место на броеви во право место!Оваа форма сортирање часовникот ќе го чува вашето мало еден зафатен за hours.By поместување на час и минута раце, дете може да учење за да му кажете на време и на тој начин знаете за концептот на времето.На дрвени број на блокови кои се дизајнирани во различни форми за да им помогнат на децата да добиете познанства со геометријата.Ова учење часовник играчка помага на децата пракса прст умешност, подобрување на децата визуелна перцепција и да ги развијат своите рака-око координација.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата