.

.

Нога Пилинг Маска Кокос За Испукани Потпетици, Мртвата Кожа Calluses - Ги Отстранува & Поправки Груба Потпетици, Сува Нозе, Направи Нозете На Бебето Меки Природни Exfoliating

Нога Пилинг Маска Кокос За Испукани Потпетици, Мртвата Кожа Calluses - Ги Отстранува & Поправки Груба Потпетици,

DEN 191.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

★【Моќ exfoliating за calluses, пукнатини и мртвата кожа】 : ова нога пилинг маска содржи богата ботанички состојки помеша заедно со најновите уникатна формула технологија, која може лесно да кора од далеку тешко calluses, пукнатини и мртвата кожа ефикасно и нежно, без никаква болка.И подобрување на кожата, виталноста и јадев тоа во исто време.Ќе може да се добие бебе мека нозе со себе дома во 1 или 2 недели. ★【Вегетаријанска храна, Природни и Dermatologically Тестирани】 : сите состојки во овој нозе пилинг маска се ботанички состојки екстракти од растенија и свежо овошје и вклучува : јаболко, кокосово и маслиново масло.Овие природни состојки се безбедни и нежна за кожата, додека обезбеди моќен и ефикасен пилинг и негување на третман за испукани пета & calluses за сува и груба нозе. ★【За двете Маж и Жена】 : расположливиот booties на нашето бебе нозе пилинг маска собата може да се користи од страна на двете жените и мажите, тоа може да одговара на повеќето големини и до големина 11. Со основни инструкции се вклучени во пакувањето на нашата нога маска, секој може лесно да го користите без потреба од стручна помош.Ако други нога маски не се удобно доволно или помал за твоите нозе, овие "чорапи" се само наменети за вас. ★【Едноставен Дом Нога Нега】 : Чекори се супер лесно.Сите што треба да направите е да се стави на оваа кокос нога маска и да уживате за 20-40minutes.Тие се чувствуваат удобно и leakproof дизајниран, не се грижите за добивање на суштината насекаде додека го носи.Се чека за пилинг во следните неколку дена.Вашите стапала ќе добиете раслоен, moisturized и хранети и да стане супер мазна, мека, callus слободни по нога третман!. ★【Голема Подароци за Споделување на】 : Секој пар завиткани со шарени пластични кеси и 3 пара дојде во убава кутија.Голема подароци за да ги споделите со девојка дечко, татко, мајка или пријатели да се грижи за своите нозе.Тие ќе љубов оваа внимателен подароци. . .Совети:. 1. Натопете нозе секој ден за 15mins hepls забрза пилинг процес. 2. Ве молиме овозможи природен пилинг на мртвата кожа.Воздржат од рачно пилинг исклучите лабава кожа. 3. На пилинг ефект може да варира од една личност до друга, во зависност од кожата услови. 4. За тешко и дебели calluses, користете 2 или 3 пара на нога маски континуирано во следните денови, 1 пар на ден!!.Предупредување:. За надворешна употреба само. Не се применуваат на рани или оштетена кожа. - Ако сте бремени или нега,не се користи овој производ. - Како и со сите кожен апликации, дури и најпознатите природни состојки може да предизвика реакции на чувствителна кожа,ние препорачуваме тестирање на мал простор пред примена на полна доза, почекајте 10 минути.Ако иритација на кожата,престанете да го користите. Чувајте се далеку од децата, да се чува на ладно место.Пакување:. 1 Кутија X 3 Пара (секоја со индивидуални пластична кеса).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата