.

.

Apofly Bobbin Случај за Машина за Шиење од не ' Рѓосувачки Челик за Шиење Bobbin Случај Домаќинство Машини за Метал за Пред Вчитување 15 Класа Машини

Apofly Bobbin Случај за Машина за Шиење од не ' Рѓосувачки Челик за Шиење Bobbin Случај Домаќинство Машини за Метал

DEN 1267.20

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ГОЛЕМИНА : Секој bobbin случај мерки за 1.97 инч во дијаметар, може да се користи за повеќето машина за шиење.ФУНКЦИЈА : Bobbins престане да се врти побрзо, спречување на разградување или заплитане на bobbin нишка кога шиење операции се запре и да почне.ШИРОКА ПРИМЕНА : Метал bobbin случај може да се користи во повеќето машини за шиење и има широк спектар на апликации.ПРИМЕНА : : bobbin случај е секогаш да се користи како замена на делот за машини за шиење со пред-вчитување bobbin системи, исто така, може да се применуваат како резервни случај.ЗАМЕНИ ИЛИ да ја СПОДЕЛИТЕ : Можете да смените и да ја замени нерѓосувачки stell bobbin случај според вашиот сопствен интерес, или да го споделат со другите.Description Made на железо и алуминиумски материјал, кој е потрајни од пластика.Површина е мазна, триење е мал, и тоа не е лесно да предизвика гребнатини.Тоа може да се справи со голема количина на шиење и рачно изработени многу глатко.Features Bobbin случај-Боја : Сребро.-Материјал : Железо, алуминиум.-Големина : 5x5x2 cm/1.97x1.97x0.79 инчи.Package1 * Bobbin случај.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата