.

.

Sony A80J 65 Инчи ТВ: BRAVIA XR 4K OLED Ултра HD Smart Google во ЖИВО со Dolby Визија HDR и Алекса Компатибилност XR65A80J - 2021 Модел, Црна

Sony A80J 65 Инчи ТВ: BRAVIA XR 4K OLED Ултра HD Smart Google во ЖИВО со Dolby Визија HDR и Алекса Компатибилност

DEN 4559.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.КОГНИТИВНИ ПРОЦЕСОР XR – Револуционерна ТВ технологија на обработка која ги разбира како луѓето го гледаат и слушаат, да дава силен контраст со чиста црнците, висок врв на светлината, како и природни бои.XR TRILUMINOS ПРО - повторно откривање сè ќе се види со милијарди точни бои и да видиме импресивен квалитет на слика која е природна и убава за човековото око.XR OLED СПРОТИВНО – се Почувствува убавината на OLED контраст со чиста црнците и lifelike светлината.Авто Ниска Латентност Режим (ALLM) за HDMI 3/4. GOOGLE TV – Пребарување 700,000+ филмови и ТВ епизоди, од преку вашиот омилен стриминг услуги, сите на едно место.Вклучувајќи Netflix, Премиерот Видео, Дизни+, You Tube, Apple TV стан, и многу повеќе.BRAVIA CORE – Донесе cinematic искуство дома.Уживајте во стриминг високо-квалитетни филмови вклучени со BRAVIA ЈАДРО, исклучиво одберете ја иконата Sony Телевизори.СОВРШЕН ЗА PLAYSTATION 5 – Добиете најмногу од вашиот гејмерски со BRAVIA XR Телевизори кој ексклузивни карактеристики за PS5 конзола заедно со 4 K/120fps како што е наведено во HDMI 2.1 и текст заостануваат толку ниско, како 8.5 г.РАБОТИ СО АЛЕКСА – Преку Алекса от уред, консултирајте се Алекса за промена на канали кои се користат за прилагодување на јачината и завртете го вашиот TV on/off.GOOGLE АСИСТЕНТ – го Користите вашиот глас за да можете лесно да го најдете вашиот омилен филмови, емисии и музика.Добијат одговори на екран, контрола на паметни дома уреди, и повеќе.APPLE AIRPLAY – Работи со Air Play 2 за лесно да стримувате содржина од вашиот Apple уред.АКУСТИЧНА ПОВРШИНАТА АУДИО+ – На екранот е говорник, совршено појавување на звук со акција на екранот за една навистина извонредно искуство.Големина : 65 во | Стил : ТЕЛЕВИЗОР само | Конфигурација : OLED XR.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата