.

.

Eyekepper Компјутер Читање Очила за Жените Сина Светлина Блокирање-Дами Rimless Големи Cateye Читателите со Жолта Филтер Леќа,Сребро.

Eyekepper Компјутер Читање Очила за Жените Сина Светлина Блокирање-Дами Rimless Големи Cateye Читателите со Жолта

DEN 359.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Eyekepper BB60 леќи - Транспарентно леќи со 12 слој од жолтеникава слој. 100% UV заштита.Тест преку spectrometer(извршувањето на сина светлина блокирање) : блок 35% во рок од 500nm, блок 42% во рок од 490nm, блок 49% во рок од 480nm, блок 55% во рок од 470nm, блок 60% во рок од 460nm, блок 64% во рок од 450nm, да ја блокираат 67% во рок од 440nm, блок 77% во рок од 430nm, блок 97% во рок од 420nm, блок повеќе од 99% во рок од 400nm-410nm. 20% боја искривување како резултат на 30% сина боја беше филтрирани.Леќи блок 30% сина боја од онлајн тест за боја филтрирање својства.Ве молиме проверете Eyekepper BB90 и BB98 леќи доколку имате потреба блок повеќе сина боја и сина светлина.ПРОИЗВОДИ ДИМЕНЗИЈА - Рамка материјал е Мемориска Титаниум, Леќа ширина околу 2 3/16 инчи (55мм), Рамка ширина околу 5 1/8 инчи (130mm), Леќа висина околу 1 3/4 инчи (45mm), Мост (DBL) за 11/16 инчен (18mm), Храмот должина околу 5 1/8 инчи (130mm), без Пролет зглоб.Со цел да го блокира многу повеќе сина, ние надградена на обложување на повеќе од 12 слоеви.КАРАКТЕРИСТИКИ И ПРИДОБИВКИ Анти-УВ Анти-отсјај Анти замор Анти џет заостануваат сина блокатор Добие максимална заштита со ourpatented, мулти слој на кожата специјално дизајниран за намалување на отсјај, се одрази сина светлина далеку од корисникот и олеснување на долг рок замор на очите предизвикани од вишокот на електронски уред употреба.Дали сте во потрага за компјутерски очила за канцеларија или доцна во ноќта Netflix кога.Eyekepper очила ќе ви даде премија за заштита сте во потрага за Ако сте запознаени со сино светло тоа е веднаш да УВ светлина на спектарот на светлината.Таа е составена од многу голема енергија и ниски бранова должина многу слично на УВ светлина.Сите на нашите електронски уреди со back-осветлена екран даде исклучи големи количини на сина светлина (Iphone, Ipod, Лаптоп, Компјутер, ТВ.) Оваа сина светлина мензи со нашиот внатрешен часовник што ни мислам тоа е средината на денот кога навистина тоа може да биде поблиску до ноќта и да престане нашето тело од природно производство на меланин што ни помага да заспие доцна во ноќта ГРИЖА за Да се избегне оштетување, никогаш не се чисти вашиот компјутер очила со хартија крпи или облека или алкохол, и, исто така, избегнувајте користење на домаќинство детергенти или сапуни.Додека неколку благи сапуни не се наштети на леќи, денес е дополнителна сила сапуни се доволно моќни за да полека се распадне премази на леќите.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата