.

.

12 Движат Пакување Ќебиња - 80 x 72 Инчи (65 lb/dz) Тешки Движат Влошки за Заштита на Мебел Професионални Quilted Превозот Мебел Влошки Црна

12 Движат Пакување Ќебиња - 80 x 72 Инчи (65 lb/dz) Тешки Движат Влошки за Заштита на Мебел Професионални Quilted

DEN 837.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Дали сакате да се движат без да се оштети вашиот мебел?Направи се движи полесно со Нова движат ќебиња,која обезбедува дополнителна флексибилност и заштита при безбедно заокружување предмети или лизгање на мебел низ спрата.Тоа трае стресот од се движат со мир на умот дека кршливи предмети ќе пристигнат безбедно.Капак и заштита : Нашите се движат влошки функција не-плетени полиестер ткаенини над памук вата да понуди одлична комбинација на исклучително издржлив и супериорен заштита.На меки и цврсти ќебиња се спречи вашиот најголем деликатна кревка мебел од гребнатини, dings, учениците и други чување и пренесување на катастрофи.Изградена Минатата : цик-цак крои има внатрешен амортизирање во место за доследно соочи заштита и продолжено подлога живот.Двојно stitched обврзувачки целосно околу на предната и задната страна е многу еластични да плаче и дупки.Ќе голема Преселба Ден ќе биде успешна со висок квалитет, quilted движат ќебиња!.Професионална Одделение : Преголеми Ќебе се одлични за големи мебел.Можете да постават ги среќаваме со сите видови на соочи предмети, како bedframes, dressers, armoires, или за покривање на големи уметнички парчиња кога пакување, чување или на превозот. 80" x 72" ќе ви помогне да се осигура дека сите на вашите скапи предмети се покриени и заштитени за време на вашиот голем потег!.Мулти-Цел : Дали професионални и не-it-yourself се движат, можете да ги користите во толку многу начини!Навивам вертикална да се избегне оштетување од пет канџи и скулптури, заврши ѕид уметност во работилницата, го заштитите вашиот мотор во текот на offseason од прашина и нечистотија, или употреба на плажа за пикник или да ги преземат за да се ручек за деца на вашиот омилен парк!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата