.

.

Иновација Ладење Графит Термички Подлога – Алтернатива за Термичка Паста/Маст (40 X 40mm)

Иновација Ладење Графит Термички Подлога – Алтернатива за Термичка Паста/Маст (40 X 40mm)

DEN 311.28

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ТОП НИВО ТЕРМИЧКИ ПЕРФОРМАНСИ На IC графит подлога има коефициент на топлинска спроводливост на 35 W/м-к.ИЗВОНРЕДНА ИЗДРЖЛИВОСТ – Ова термички подлога карактеристики сува решение што не содржи течности.Тоа нема да пумпа или се пече надвор како редовни термички соединенија.НЕСПОРЕДЛИВ ТЕМПЕРАТУРА СПЕКТАР – Држи вашиот ПРОЦЕСОР безбедно со температура оперативен спектар на -200 C да 400 C.Ro HS согласност.ЗЕМЕТЕ GUESSWORK НАДВОР – модуларен решение значи дека никогаш повеќе нема да мора да се прашувам дали сте применуваат премногу или премалку термичка паста.ОБНОВЛИВИ – ти никогаш не Ќе мора да се грижите за купување на термичка паста некогаш повторно.На графит термички подлога може да се користи на повеќе гради без загуба во перформансите.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата