.

.

Baomain Фотоелектрически Switch E3JK-DS30M1 DC 12-24V Дифузна Одраз Сензор Откривање на Далечина 30cm

Baomain Фотоелектрически Switch E3JK-DS30M1 DC 12-24V Дифузна Одраз Сензор Откривање на Далечина 30cm

DEN 2066.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Modle : E3 JK-DS30 M1; Relection Тип : Дифузна Relection.Напон : DC 12-24 V ; Оптоварување : 3А 250 VAC.Откривање на далечина : 30cm ; Индукција Фреквенција : 200 HZ.Големината на телото : 2"x2"x0.75" ; Нето тежина : 182g.Пакет Содржина : 1 x Фотоелектрически Прекинувач, 1 x Одредување Подлога, 2 x Завртки.Фотоелектрически се Префрлите на контрола од страна на infraredray, како apporach сензор, вклучувајќи предавател и примател во рок.На retroreflective аранжман места на предавател и примател на истата локација и користи рефлектор за да ја отскокнување на зрак светлина се врати од испраќачот до примачот.Објектот е почувствував кога зрак е прекинат и не успева да допре до приемникот.Може да се примени во безбедност на системот, преработувачка индустрија.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата