.

.

1/4 NPT Месинг Електрични Електромагнетниот Вентил 12VDC Нормално Затворен VITON (Стандард САД Цевка Тема). Солидна Месинг, Директно Делување, Viton Заптивка Електромагнетни

1/4 NPT Месинг Електрични Електромагнетниот Вентил 12VDC Нормално Затворен VITON (Стандард САД Цевка Тема). Солидна

DEN 479.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Изградена на индустриски одделение месинг, овој вентил е отпорен на корозија, повеќе погодна за заварување, оптимална за повисока температура проекти, и може да се користи со бензин, дизел гориво, kerosene нафта, природен гас, воздухот и др.Поради хемиски состав на месинг, овој вентил НЕ треба да се користи со проекти, кои вклучуваат пиење вода или на други вода проекти.Овој вентил е произведен со VITON печат.VITON е повеќето траен и високи перформанси гумени материјал со способноста да се спротивстави на високи температури и корозивни хемикалии и други течности како бензин, дизел гориво, масло, лубриканти.Ова високо одговорно вентил ќе се отвори и затвори за помалку од 1 секунда кога actuated; што значи дека ќе ја отворите или затворите протокот моментално кога се полни со енергија или де-полни со енергија.Исто така, нашата U. S. СОЛИДНА инженери се утврди дека животниот циклус на овој вентил е и над еден милион циклуси со соодветна услови на работење и одржување.Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ на ум : Овој вентил НЕ е постојана должност вентил и НЕ треба да биде во континуирана употреба за повеќе од 8 часа во еден циклус; за да се стори тоа ќе го скратат векот на вентил и може да предизвика јадрото на вентил за да изгори надвор.Ако ви треба континуирана обврска вентил за вашиот проект, ве молиме да пребарувате за нашите U. S. СОЛИДНА Моторните Топката Вентили.Како и со сите U. S. СОЛИДНА производи, овој вентил доаѓа со ЕДНА ГОДИНА ГАРАНЦИЈА.Ако вентил не стане неисправни во рамките на првата година на купување, U. S. ЦВРСТ со задоволство ќе го замени.U.S.Солидна Нормално Затворен Електрични Електромагнетниот Вентил; 1/4"пристаништа, месинг тело, VITON печат, 12 volt DC, за воздух, вода, или гориво.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата