.

.

DC10-30V Светлина Завеса Сензор Прекинувач, NPN-КООРДИНАТОР за Безбедност Жолта Светлина grilles, за фалсификување на Машина Алатки, Опрема за Автоматизација, Shears, Хидраули

DC10-30V Светлина Завеса Сензор Прекинувач, NPN-КООРДИНАТОР за Безбедност Жолта Светлина grilles, за фалсификување

DEN 2853.36

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Достапни во пет стилови за вашиот избор.Висок квалитет на алуминиум алуминиумски материјал, издржлив и долг животен век.Погоден за фалсификување на машина алатки, опрема за автоматизација, shearing машини, хидраулични машини, роботи, индустриски роботи и други автоматизација опрема.Брз одговор, тоа е шок отпор и силна анти-мешање.Оваа хелиум може да се користи за мулти-областа на заштита, итн.Спецификација : Состојба : 100% Сосема нов Излез Метод : NPN/КООРДИНАТОР Работни Влезен Напон : 10-30 VDC Светлина Завеса Тип : од Типот Серија : Реле жици метод Број на Зраци : 4 греди / 6 греди / 8 греди / 10 греди / 12 греди (што одговара на моделот за селекција) Оптички Вратило Проред : 40mm Ефикасна Заштита Висина : 120/200/280/360/440mm (соодветни модели се достапни) Откривање на Далечина : 0.3-2 Метри, Должината на Секоја Кабел : 2.15 Метри (2 парчиња) Време на Одговор : ≤10ms Домување Материјал : Алуминиум Легура Заштита ниво : IP-65 Изолација Отпор : Поголема од 10 MΩ Производ во Боја : Жолта Големина(опционално) : Прибл. 195 x 29.8 x 18.5 mm / 7.7 x 1.2 x 0.7 во 275 x 29.8 x 18.5 mm / 10.8 x 1.2 x 0.7 во 355 x 29.8 x 18.5 mm / 14 x 1.2 x 0.7 во 435 x 29.8 x 18.5 mm / 17.1 x 1.2 x 0.7 во 515 x 29.8 x 18.5 mm / 20.3 x 1.2 x 0.7 во Изборен Стил : 4 Греди BEM0440-C-120 NB, 6 Греди BEM0640-C-200 NB, 8 Греди BEM0840-C-280 NB, 10 Греди BEM1040-C-360 NB, 12 Греди BEM1240-C-440 NB Пакет Листа : 1 Торба на Завртки 2 x Црното Поврзување на Кабел 2 x Жолта Светлина Gratings 1 x англиски јазик Прирачник за Корисникот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата