.

.

Сериски Порт Модул, CP2102 Изолирани Конвертор Одбор Адаптер RS485/422 за OS X за Windows

Сериски Порт Модул, CP2102 Изолирани Конвертор Одбор Адаптер RS485/422 за OS X за Windows

DEN 652.56

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Компатибилен со USB 2.0 стандардот, поддршка за Windows/OS X/Linux/Андроид оперативен систем.Едноставно поврзете го вашиот уред преку USB интерфејс, се инсталира драјверот да се користи веднаш.Овој модул може да ги преземе струја од USB интерфејс, обезбеди 5 V/3.3 V на 300m A моќ и РТС, DTR сигнали надвор за да ви помогне да се имплементира програмата за дебагирање, on-сајт измена и четкање.Постои податоци индикатор светлото за секоја рута на внес на податоци, автоматско RS‑485 податоци поток контрола, поддршка за Windows XP / Server2003 / Vista / 7 / 8 / 8.1 / 10/ OS X / / Android. 6‑во‑1 алатка за дебагирање, нема потреба скокач, DIP прекинувач, итн.да се спроведе изолација конверзија помеѓу USB, RS‑232, RS‑485/422, TLL ниво.Поддршка меѓусебна конверзија помеѓу USB и РС‑232, USB и РС‑422/485, USB и TTL, TTL и РС‑S232, TTL и РС‑422/485, RS232 и РС‑422/485.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата