.

.

ThinkDriver Bluetooth Код Читач - Професионални Целосен Систем за Автомобилската Скенирање Алатка OBD2 Скенер, Дијагностички Алатка Автомобил Проверете Мотор со 15 Ресетирате

ThinkDriver Bluetooth Код Читач - Професионални Целосен Систем за Автомобилската Скенирање Алатка OBD2 Скенер,

DEN 1439.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Тоа е 95% на модели на автомобили се достапни на пазарот!.Секој ВИН код купување може да се користи за 1 година.Таа работи со повеќе од 105 марки на возила;.IMMO Клучни Програмски : уникатен автомобил копче за програмирање и прочитајте pin код функција, тоа е главно се користи за да се оневозможи на изгубени возило копчиња и програма на нова замена за повикување фоб.Има вграден-во професионален дијагностички чип, со што се намалува потрошувачката на енергија на автомобил и може да биде поврзан со автомобил за долго време;.Ги поддржува сите стандардни OBD-II (on-board дијагностика) протоколи.Споделување со facebook, twitter, заедници, итн.Поддршка Мулти-Јазици : Англиски, Француски, Германски, Шпански, Португалски, Јапонски, Руски, Италијански;.2 Bluetooth, која може да биде автоматски се идентификува и поврзан со Bluetooth брзо со стабилна се дијагностицира со помош на префрлени податоци;Поддршка Мулти-Јазици : англиски, француски, германски, шпански, португалски, Јапонски, руски, италијански;Поддршка на тест и евиденција 0-100 километри/h забрзување на времето, и испратите пласман резултат на Facebook, VK или други платформи;Има вградено во професионален дијагностички чип, со што се намалува потрошувачката на енергија на автомобил и може да биде поврзан со автомобил за долго време;ги Поддржува сите стандардни OBD-II (on-board дијагностика) протоколи.AFS Headlamp Ресетирање : AFS значи Адаптивни Предни осветлување Систем (во текот на ноќта со Би-Ксенон фарови) тоа swivels двете страни, со притискање на копчето дека значи тие ќе останат насочени директно напред и да не се претвори кога ќе го завртите воланот.Стан за евалуација може да добиете 10 поени (рачен преглед).Инјектор Кодирање : Протекување инјектори и некои мртви инјекторите да се пропушти, дури и кога еден инјектор е исклучено.OBD ФУНКЦИИ.Целосна системи се разликуваат од различни автомобили и тие обично вклучуваат мотор, менувач, АБС, СРС, САС, TPMS, EPB и шасија / тело / електрична опрема систем итн.Менувачот Ресетирање : Постапката за Ресетирање на Пренос Адаптивно Учење DIY. 4 поени за споделување на извештајот, 2 поени за целосна возило извештај, 2 поени за OBD извештај.Забрзување Тест.Автоматски да се идентификуваат автомобил VIN и сите електронски системи, прочитајте го грешка на кодот и класификација на тоа да се осигура безбедноста на сопственикот ;Обезбедува професионална поправка предлози(како да се поправи тоа) по читањето на автомобил на моторот / шасија / тело / електрична опрема систем ;Доаѓа со бесплатен СТАН, поддржуваат Android, i OS систем и Стан е бесплатно достапна во Google Play и IOS App Store;4.Покрив) за Ресетирање : На покрив) меморија, генерално, треба да се ресетира, кога возилото е батеријата е заменет или автомобил умира.Обезбедува професионална поправка предлози(како да се поправи тоа) по читањето на автомобил на моторот / шасија / тело / електрична опрема систем ;.Ако немате сметка, ве молиме да се регистрирате како што е објаснето во следниот параграф.Автоматски да се идентификуваат автомобил VIN и сите електронски системи, прочитајте го грешка на кодот и класификација на тоа да се осигура безбедноста на сопственикот ;.Читање и бришење на кодови за сите достапни системи, исклучете МИЛИ светлина (Индикатор светлото), прикажување на телевизија податоци во текстот, график s повеќе?.САС Услуга : ви Помага јасно на грешка управување агол сензор спомени и игра важна улога во управниот агол сензор калибрација.ЛИЛЈАК Батеријата Услуга : Овозможува скенирање алатка за процена на наполнетост на батеријата состојба, за следење на затворите спој струја, регистрирате замена на батеријата и активирајте го режимот за остатокот состојба на возилото.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата