.

.

Afeax 2 Парчиња ОЕМ Назад Задна Камера Стаклена Леќа Замена за Samsung Галакси Забелешка 20 N981U (од Сите Оператори) со Лепило (Мистик Сива)

Afeax 2 Парчиња ОЕМ Назад Задна Камера Стаклена Леќа Замена за Samsung Галакси Забелешка 20 N981U (од Сите Оператори)

DEN 141.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【Сосема Нов Оригинален Квалитет】100% совршено се вклопуваат оригинални резервни задна камера стакло замена за Samsung Галакси Забелешка 20 N981 U (Сите Превозници).Токму исти како и вашите оригинални камера стакло.Тестирани еден по еден од страна на професионални technicist пред превозот.Нема проблем со фокусирање. 【Доаѓаат со Оригинални Лепило】Оригинални лепило е подобро отколку 3 M лепило.Тоа е многу полесно за вас со лепило.Вие само треба да го отстраните скршеното стакло и го стави на ново стакло на.Нема потреба за екстра лепак. 【2 Пакет ОЕМ леќи на камерата стакло】Постојат резервни камера стакло и 2 парчиња на оригиналниот лепило во случај да не инсталација добро. 【Лесна Инсталација】Не треба да ја размонтираат вашиот телефон.Точни Samsung Галакси Забелешка 20 задна камера стакло замена дел се користи за да се замени скршен дел директно!Поправка настава не е вклучена.Пребарување Белешка 20 камера стакло замена на Youtube.Постојат многу слични видеа за вашиот референца.Можете да го инсталирате лесно.Уживаат во забавата на DIY. 【Една Година Гаранција】Ние обезбеди една година гаранција за оваа Белешка 20 леќи на камерата стакло замена.Ние може да испрати нови леќи на камерата стакло или целосна наплата по ваша одлука ако не сте 100% задоволни со оваа точка.Нашата служба за корисници тим е онлајн 24 часа на ден.Ако има било какви прашања во врска со инсталација, ве молиме да бидат слободни да контакт.Карактеристики На Производот : 1.Компатибилен со : Samsung Галакси Забелешка 20 N981 U(СИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ).2.100% сосема нов и original3. Фикс за : Белешка 20 задните леќи на камерата скршено стакло или рбет.Топло Совети : 1. Ние обезбедуваме 12 месеци гаранција на Samsung Белешка 20 камера стакло замена.Се чувствуваат слободни да не контактирате ако не сте 100% задоволни со тоа.2. Инсталација прирачник НЕ е, вклучително и во пакет.Пребарување【Белешка 20 камера стакло замена】на Youtube и следете ги видео чекор по чекор.Уживаат во забавата на DIY(Do It Yourself).3. Ве молиме тест на фокус функцијата на камерата пред ставање на нови леќи од стакло.Пакет се вклучени : Samsung Галакси Забелешка 20 леќи на камерата стакло замена ×2 Camera стакло лепило ×2 Metal ESD Пинцети×1 Metal graver×1 Alcohol избрише ×2.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата