.

.

Pranarom - го Подигне Етерично Масло Мешавина (5ml) - Мандарински, Сладок Портокал, Ylang Ylang, Пачули, Сина Tansy - Чисто Етерично Масло за Енергија и Позитивност | USDA и ECOCERT Сертиф

Pranarom - го Подигне Етерично Масло Мешавина (5ml) - Мандарински, Сладок Портокал, Ylang Ylang, Пачули, Сина Tansy

DEN 356.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

100% ЧИСТО ЕТЕРИЧНО МАСЛО - Го Подигне етерично масло комбинација е дестилирана и притиснати од само одржливо собрани органски растенија.Сите Pranarom производи се извори од органски фарми од целиот свет да се обезбеди само најдобрите, органски состојки.СЕРТИФИЦИРАНИ ОРГАНСКИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА - на Сите Pranarom етерични масла се сертифицирани органски од страна ECOCERT МЦК и USDA така вие можете безбедно да се подигнат на активни својства на растенијата за жив здравје и wellness.ЗАЦВРСНА МЕШАВИНА - Уживајте во зацврсна лимон и бергамот нафта мешавина што дава голема енергија поттик.Свежо, пенливо Цитрус е избалансиран со Petitgrain за одлично се вклопуваат.ПОДОБРУВАЊЕ на РАСПОЛОЖЕНИЕТО - Ова етерично масло мешавина обезбедува совршен миризливи поттик на позитивност и ентузијазам да им помогне да се добие преку на вашиот ден.ПОВЕЌЕ намени - Pranarom етерични масла може да се користат на различни начини.Употреба во дифузор, се применува локална примена за подобрување на нега на кожата, или add to средства за чистење во домаќинството за природен, прочистувачките поттик.Уживаат во свежо, пенливо Цитрус балансирана со Petitgrain.Мешавина обезбедува совршен миризливи поттик на позитивност и ентузијазам.Еден од нашите шест дифузија мешавини создадени во Grasse, Франција.Го подигне е ансамбл на пенливи citruses да ги инспирира и да ги воодушеви вашите сетила.Spearmint и Ѕвезда Anise дополнуваат Сладок Портокал, Petitgrain, Вар, Бергамот и Лимон во светлина, радосен смеса.Pranarom етерични масла може да се користат на различни начини.Употреба во дифузна со дифузор, се применува локално, или add to средства за чистење во домаќинството за природен, прочистувачките поттик.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата