.

.

COTISEN Стоматолошки Лигавче Клипови Метал Носителот Autoclavable Силикони Синџир Повеќе Боја Салфетка Lanyard Маска за Лице Маска за Возрасни, Стари лица 5 КОМПЈУТЕРИ Set Трајн?

COTISEN Стоматолошки Лигавче Клипови Метал Носителот Autoclavable Силикони Синџир Повеќе Боја Салфетка Lanyard

DEN 275.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Autoclavable : Тоа може да се sterilized на 134 степени.Разумен Натпревар : Силиконски материјал за colorized дел, electroplate материјал за главниот дел.Удобно Допир : На силиконски јаже се проширува во средината за да се намали непријатноста предизвикана од притисокот.Силна Клип : Тоа може да се спречи предмети од паѓање.Функција : Не се прилагодува, но лесно да се чисти.Стоматолошки Лигавче Клип се состои од пластични дел и чак.Таму се за еднократна употреба и autoclavable оние што се на располагање.Тоа е главно се користи за стегање и одредување на стоматолошки лигавче за време на орален третман.QI15 A на пластични дел е составен од многу спирала форми, кои можат ефикасно да се протега на должина за да се задоволат потребите на различни корисници, што е за еднократна употреба.QI15 C може да се autoclavable, до 134℃.Тоа ги држи забите лигавче за време на орален третман, пластични дел е силиконска гума и чак е направен од electroplate и може да се користи постојано.Бојата на силиконски синџир е со Cotisen боја стил, различни и мека.Земете на стоматолошки лигавче клип и да се постават на пациентите градите.Држете го еден од чак на стоматолошки лигавче, друг чак обвиткана околу грбот на пациентите вратот, а потоа исечени на стоматолошки лигавче.Стегање позиција може да се прилагоди според потребите.Избегнување на директна сончева светлина.Превенција на истиснување и оштетување за време на чување.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата