.

.

Eaton C25BNB240T Компактен Определено Цел Контактор, 40A Индуктивен Тековна Оценка, 3 Max HP Рејтинг на 115V, 7.5 Max HP Рејтинг на 230V, 24VAC Серпентина Напон

Eaton C25BNB240T Компактен Определено Цел Контактор, 40A Индуктивен Тековна Оценка, 3 Max HP Рејтинг на 115V, 7.5

DEN 610.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Електрични.Направени од страна на : Eaton.Земја на Производство : Кина.Дефинитивно Цел Контактор, Бројот на Полови 2, 50 Полно Оптоварување Засилувачи-Resistive, 40 Полно Оптоварување Засилувачи-Индуктивен, Серпентина Volts 24 V AC, HP @ 1 Фаза - 120 V 3 hp, HP @ 1 Фаза - 240 V 7 1/2 hp, Висина 3.19 во, Ширина 1.97 во Длабочина 2.32 во, Комплет NEMA Оценка Без Куќиште, 50/60 Hz, Обратен Не, Серија Компактен, Вклучува Обврзувачки Главата на Завртката со Брз Поврзете Терминали, Метал Монтажа Плоча, Стандарди CE, АДС, UL.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата