.

.

6Pcs Соларни Светилки Отворено Декоративни Конусна Градина Удели за Патио, Двор, на Тревникот, Пат Оркестарот Пејсажи Осветлување (Црна)

6Pcs Соларни Светилки Отворено Декоративни Конусна Градина Удели за Патио, Двор, на Тревникот, Пат Оркестарот Пејсажи

DEN 791.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Уникатен Новиот Дизајн : Ексклузивните авторски права, права на интелектуална сопственост заштита. 8 Lumens Топол Сјај : на соларен погон градина светла задолжен во текот на денот ( под директна сончева светлина) и да се сврти НА автоматски во текот на ноќта до 8 часа кога целосно наполнета.Светлата додадете голема допир на отворено место и да се создаде топол амбиент во вечерните часови.Времето-отпорни : сончевата двор светла се изработени со квалитетни материјали се обезбеди траен перформанси под повеќето временските услови.Не грижи за дожд, снег. (Зимски совети : да се чува остатоци и снег исклучите соларен панел за да се овозможи на батеријата да ја дополните).Димензии : Дијаметар 8.5 cm* Висина 32cm.Сончевиот walkway светла фрлија атрактивна пламен шема и да додадете голема акцент на дворот/ двор.Карактеристики : Лесно да се соберат и да ја инсталирате во земјата, без жици треба, батерија вклучени, се заштеди енергија.LED соларна пејзаж светлата е убава градина подарок за вашите пријатели.За да се избегне скок скршени кога се стави во тешко земјата, ве молиме да се ископа дупка прво, а потоа се стави удели во и пополнете го со почвата.Бидете сигурни дека прекинувачот е во "ON" позиција пред полните тоа во сонцето.Ако на копчето е во "on" позиција, одржување на соларен панел во темнина, тогаш светлата ќе светне.Едноставно не контактирате ако имате било какви проблеми со вашиот Go2garden сончевиот пат светла.Автоматско вклучување НА и ИСКЛУЧУВАЊЕ, штедење енергија;.Батерија вклучени,Без жица треба;.Се создаде живописни пламен моделот на земјата;.Водоотпорен : IP44, соларни светилки, може да работи добро и во врнежлив ден.Пакет : 6 Компјутери Go2garden Соларни Светилки.Светлина : Топол Сјај, 8 Lumens.Материјал : Квалитетна Пластика.Големина : 8.5 cm широк и 32cm висина;.Соларен панел : 2.0 V 80 MA.Батерија : Ну-МЗ АА батерија.Време на полнење : 6-8 часа ( под целосна и директна сончева светлина).Работно време : 6-8 часа по целосно наполнета.Работното време нормално се Намали во ЗИМА поради мека/слаби сончева светлина.Сончевиот удел светла доаѓаат со 8 Lumens топол сјај, и фрли исклучите атрактивен и доста пламен модел на теренот.Отворено светла е идеален за вашиот двор, задниот двор, градина, пат, walkway,на тревникот, патеката, цвет кревет и Новогодишни украси.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата