.

.

Velp S10220146 BOD ЕВО Сензор Систем 6 со Податоци Кутија, 230V/50Hz

Velp S10220146 BOD ЕВО Сензор Систем 6 со Податоци Кутија, 230V/50Hz

DEN 2100.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

На BOD анализа може да се добијат директно од екранот во секое време, дури и по пет дена.Лесно да се справи со, брз и лесен за читање.BOD Сензор е иновативна, меркур-слободни и исклучително сигурен решение за BOD анализа.На микропроцесори-контрола на притисок трансдуцерот трансфери Биохемиска потрошувачка на Кислород вредност директно на екранот : резултати се прикажани директно во mg/l, без потреба за понатамошно пресметување и се зачувуваат автоматски на BOD Сензор.Тоа одговара директно на шишенце од примерокот и автоматски се зачувува 5 BOD вредности на 24-часовни интервали што значи дека анализата може да продолжи во текот на викендот.Мерење е достапна на 4 различни скали - 90, 250, 600 и 999 ппм ТЕЛА.Повисоките вредности може да се мери со разредување на примерок.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата