.

.

JOOVY 2 Парче Airnoogie Pacifier, Сива, Медиум

JOOVY 2 Парче Airnoogie Pacifier, Сива, Медиум

DEN 290.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Ортодонтски брадавица форма accommodates природниот развој на бебето непцето, забите и непцата.Криви shield се вклопува удобно под бебе нос и долга отворите за вентилација помогне да се заштити кожата од иритација.Чисто, светло и меки силиконски е BPA, Латекс и Phthalate слободни.Snap-на ззп опфаќа брадавица кога не е во употреба.Лесно да се зафат балон назад, машина за миење садови-safe во врвот решетката.На Airnoogie е дизајниран за удобност на вашето бебе.Подготвени за доенчињата и постарите бебиња исто така, оваа pacifier е достапен во две големини; 0m+ и 6m+.На BPA-free силиконска брадавица е симетрична со ортодонтски форма да се приспособат на природниот развој на вашето бебе е непцето, забите и непцата.Долго отворите за вентилација се создаде простор за струење да се заштити бебето на кожата од иритација.Удобноста shield е закривен за да се вклопи удобно под бебе нос, и Airnoogie карактеристики на балон во форма на грбот кој е лесен за контрола и да се справи.На брадавица е исклучително мека и направена од чиста светлина силикони дека е силна, долготрајна и нема да стане misshapen или discolored со текот на времето.Лесно да се чисти, Airnoogie е топ-полица машина за миење садови-безбедно и доаѓа со Snap-На капа за да ја одржуваме чиста меѓу користи.Основни поени, латекс, и phthalate бесплатно, Airnoogie е достапна во разни бои.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата