.

.

Forney 72729 Жица Првенство Четка, Груба Crimped со 1/4-Инчен Хексадецимален месо тело, 2-Инчен-по-.012-Инчен

Forney 72729 Жица Првенство Четка, Груба Crimped со 1/4-Инчен Хексадецимален месо тело, 2-Инчен-по-.012-Инчен

DEN 115.92

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Идеален за светло должност чистење акција.Типични апликации вклучуваат отстранување на нечистотија, ' рѓа, бои, размер и заварување spatter.За употреба со било која 1/4" дијаметар на електрична енергија вежба или пневматски (ер) вежби.Дијаметар : 2" (50.8 милиметри).Месо тело : 1/4" (6.35 милиметри).Материјал : Челик.Хексадецимален жица големина : .012" (.304 милиметри).Максимална револуции во минута (RPM) : 6,000. Кликнете на (ОД FORNEY) име погоре во сина под насловот за да видите нашиот целосен каталог на Заварувачи, Абразиви, Синџир/Челичното Јаже, Алатки и многу повеќе!.Дијаметар : 2" (50.8 милиметри).Месо тело : 1/4" (6.35 милиметри).Материјал : Челик.Хексадецимален жица големина : .012" (.304 милиметри).Максимална револуции во минута (RPM) : 6,000. Алатка тип : За употреба со било која 1/4" дијаметар на електрична енергија вежба или пневматски (ер) вежби.Forney 72729 Жица Првенство Четка, Груба Crimped со 1/4-Инчен Хексадецимален месо тело, 2-Инчен-по-.012-Инчен.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата