.

.

Sony A80J 55 Инчи ТВ: BRAVIA XR 4K OLED Ултра HD Smart Google во ЖИВО со Dolby Визија HDR и Алекса Компатибилност XR55A80J - 2021 Модел

Sony A80J 55 Инчи ТВ: BRAVIA XR 4K OLED Ултра HD Smart Google во ЖИВО со Dolby Визија HDR и Алекса Компатибилност

DEN 1382.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Проверете ја конекцијата и положбата на антената и периферни уреди Проверка на антената/кабелската врската.АКУСТИЧНА ПОВРШИНАТА АУДИО+ – На екранот е говорник, совршено појавување на звук со акција на екранот за една навистина извонредно искуство.Уживајте во премиум OLED слика со контраст и боја која се чувствува длабоко, природни и реални.СОВРШЕН ЗА PLAYSTATION 5 – Добиете најмногу од вашиот гејмерски со BRAVIA XR Телевизори кој ексклузивни карактеристики за PS5 конзола заедно со 4 K/120fps како што е наведено во HDMI 2.Поврзете го ТВ во AC (мрежа), и притиснете го копчето на ТВ или на далечински управувач.При инсталирањето на изборен уред, остави малку простор помеѓу уредот и на ТВ.Се чувствуваат акција со Акустична Површината Аудио+ и искуство навистина извонредно звук што совршено се совпаѓа со слика на екранот.BRAVIA CORE – Донесе cinematic искуство дома.APPLE AIRPLAY – Работи со Air Play 2 за лесно да стримувате содржина од вашиот Apple уред.Квалитетот на сликата може да се подобри ако сакате да го смените тоа во [Picture] под [Settings].Проверете ја антената/кабелската врската.Притиснете го (Брзи Поставки) копче на далечинскиот управувач и изберете [Settings] — [Display & Sound] — [Picture] за да се направи корекција.Отстранување Чекори Искривена слика.Револуционерниот Когнитивни Процесор XR™ оптимизира илјадници на екранот елементи истовремено за lifelike слика.XR TRILUMINOS ПРО - повторно откривање сè ќе се види со милијарди точни бои и да видиме импресивен квалитет на слика која е природна и убава за човековото око.РАБОТИ СО АЛЕКСА – Преку Алекса от уред, консултирајте се Алекса за промена на канали кои се користат за прилагодување на јачината и завртете го вашиот TV on/off.Отстранување чекори Нема боја/Темна слика/Боја не е точно/Сликата е премногу светла.Притиснете го (Брзи Поставки) копче на далечинскиот управувач и изберете [Settings] — [Display & Sound] — [Picture] — [Brightness], и да се приспособат [Brightness] или [Contrast].Види содржини од Netflix, Премиерот Видео, Дизни+, You Tube, Apple TV стан, и многу повеќе.Нашиот оддел за обезбедување на квалитет процес не се присутни со споменатиот проблем на нашата инвентар.Добијат одговори на екран, контрола на паметни дома уреди, и повеќе.Уживајте во стриминг високо-квалитетни филмови вклучени со BRAVIA ЈАДРО, исклучиво одберете ја иконата Sony Телевизори.1 и текст заостануваат толку ниско, како 8.Притиснете го (Брзи Поставки) копче на далечинскиот управувач, потоа изберете [Settings] — [Систем] — [Моќ и Енергија] — [Power saving] да [Off] за да заличи на екранот.Имајте на антена/кабел подалеку од други поврзување на кабли.КОГНИТИВНИ ПРОЦЕСОР XR – Револуционерна ТВ технологија на обработка која ги разбира како луѓето го гледаат и слушаат, да дава силен контраст со чиста црнците, висок врв на светлината, како и природни бои.Ако сте го поставиле [Power saving] да [Ниска] или [Висока], црна ниво ќе биде подобрен.Осигурајте се дека антената е поврзана со користење на високо квалитетни 75-ohm коаксијален кабел.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата