.

.

Forney 72470 Монтирани Точка со Цилиндрични Конкавна Врвот, 1 1

Forney 72470 Монтирани Точка со Цилиндрични Конкавна Врвот, 1 1

DEN 162.96

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Месо тело монтирани поени и мелење тркала се направени од издржлив високо квалитетен алуминиум оксид.Совршен за мелење, полирање или deburring обоени метали.Користење со 1/4 инчи чак за висока брзина вежби.Особено корисни каде поголеми тркала нема да одговара или каде мали абразивни тркала носат премногу брзо.Макс. ВРТЕЖИ во минута е 35,510. Квалитет на Алуминиум Оксид Голема Брзина Монтирани Точка за Мелење, Полирање, и Deburring.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата