.

.

Mitutoyo 192-614-10 LCD Digimatic Висина Колосек, 0-600mm Опсег, 0.01 mm-0.005 mm Резолуција, -0.05 mm, Точност, 8.3 кг Маса

Mitutoyo 192-614-10 LCD Digimatic Висина Колосек, 0-600mm Опсег, 0.01 mm-0.005 mm Резолуција, -0.05 mm, Точност,

DEN 4106.16

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Мерен опсег од 0 - 600 mm, со избор на резолуција од 0.01 mm или 0.005 mm.LCD дигитални readout прикажува остри бројки за прикажување на леснотија.Рачна се хранат тркала за мерење леснотија, избор за груб или парична казна патување.Две референтна висина мемории за правење споредба мерења.Статистичка процесна контрола (SPC) излез пренесува резултати на Mitutoyo miniprocessor или компјутер.На Mitutoyo 192-614-10 LCD Digimatic висина мерач прикажува во метрички единици во опсег од 0 - 600 mm, има ЛЦД дигитални readout со избор на резолуција од 0.01 mm или 0.005 мм, со + или - 0.05 mm, на точност, и излез на податоци да се пренесува на резултатите на Mitutoyo miniprocessor или компјутер за статистичка процесна контрола (SPC).Оваа висина мерач има електронска микропроцесори обезбедување на способноста да се претходно наместени до два референтни висини на било која позиција, држете податоци во било која позиција, како и поставување на привремен нулта позиција и да се врати во вистински нула читање.Излезна порта пренесува резултати на Mitutoyo miniprocessor или компјутер преку интерфејс кабел (не се вклучени) за статистичка процесна контрола (SPC).На scriber, што се користи за да се означи позиција на работното парче, е 32 mm x 80 mm (H x L), карбид-падна за цврстина и да помогне да се продолжи животот, и се одржува на колосек со завртка стегач за прицврстување леснотија.Dual-колона зрак обезбедува стабилност, која им помага на промовирање точни мерења.Рачна се хранат тркала покренува и ја намалува мерач на зрак за олеснување на мерења на локации, и не е избор за груб или парична казна патување.Контрола-база помага да се одржи на единица во положба со рака.Висина мерач тежи 18.30 кг/8.3 кг.На единица доаѓа со SR44 батеријата.Висина мерачи, исто така, повика gages, се прецизни мерни инструменти кои патуваат на вертикална колона (исто така наречен зрак) за да се измери и/или да ја означите вертикално растојание од основата на објектот во ред единици.Вертикалната позиција на колосек и нејзините прилог покажувачот се менува со претворање на калибрирани шраф, или еден или повеќе доводи тркала.Снимен ротации се прочита од голем размер, dial, шалтери, и/или електронски дисплеј.Еден шраф менгеме има покажувач до мерач.На покажувачот е обично наострен да дејствува како scriber, и може да се користи за ознака позиција на работното парче од гребење на неговата површина.На компатибилен единици, scriber може да биде заменет со електронски на допир сигнал сонда.Висина мерачи обично се употребуваат за производство, обработка, и механички инженеринг.Mitutoyo произведува прецизност на мерење алатки, метрологија, опрема и системи.Компанијата е основана во Токио во 1934 година и формира Mitutoyo Америка Corporation во 1963 година, кој е со седиште во Аурора, ИЛ.Она што е во Кутијата?Mitutoyo 192-614-10 Digimatic Висина Gauge SR44 Батеријата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата