.

.

HDMI кон DVI Кабел 6.6 ФТ, WARRKY 【Слим & Трајни Алуминиум Случај】 Bi-Directional 1080P DVI-D за HDMI Адаптер за Монитор, Лаптоп, Десктоп, Графичка Картичка, TV, PS3, итн. Компатибилен со Dell, LG,

HDMI кон DVI Кабел 6.6 ФТ, WARRKY 【Слим & Трајни Алуминиум Случај】 Bi-Directional 1080P DVI-D за HDMI Адаптер за

DEN 239.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【Plug and Play 1080 P】Оваа bi-directional DVI да го HDMI кабелот поддржува 1080p резолуција, наназад компатибилен со 800x600, 1024x768, 1280 x 1024, 1600x1200 за LCD, LED екрани и сите HDTV формати.Без возач, софтвер, или адаптер е потребно.Поддржува и двете DVI-D (24+1) и DVI-I (24+5). *Способни се да го носат повисока резолуција за некои машини, видете листата страница за детали. 【Внимателен & Практичен Дизајн】Enhanced DVI-D со не се лизга завртка дизајн ви дава повеќе простор и триење да се справи и ја зајакнат конекција лесно.Посебен вид олеснување endures 20,000+ пресврт тест без поврзување изгубени.Кабел дизајн докажува да прахосвам топлина поефикасно отколку uni-body adaptes, продолжување на животниот век. 【Екслузивно Изградба на Квалитетот】Тенок алуминиум тело спречува пукаат.Здрав Најлон плетенка кабел withstands наведнуваат тест на 16,000+ време, без намалување на кабел флексибилност или да се загрозат најдобрите перформанси е можно.Позлатени приклучоци подобро да се спротивстави на сигнал пречки.Повеќе sheildings да анти - ЕМИ и RFI. 【Универзална Компатибилност】Овој HDMI кон DVI кабел адаптер за трансфер на сигналот и начини.Поврзете DVI опремена компјутерска да HDMI опремена, ТВ, монитор, проектор, или од HDMI опремени десктоп, лаптоп, DVD плеер, Bluray плеер, или конзоли за игри (Компатибилен со XBox, Nintendo Swtich, Play Station, итн.) за plug and play 1080p визија.*Треба друг кабел за аудио излез. 【WARRKY】е посветен на воведување на врвен квалитет на производи за кои се sophisticatedly дизајниран и разумни цени за обезбедување на најдобри решенија за да се поврзете на вашата работа и живот.Консултирајте се за брзо и одговорен поддршка во рамките 18hrs!.Од DVI-D (24+1) / DVI-I (24+5) компјутерски излез за ТВ, монитор, проектор, или другите HDMI-текст се прикажува.Од HDMI излез уреди (лаптоп, десктоп, DVD плеер, Blu-Ray плеер, Switch, Play Station, Xbox, и сл.) да DVI-D(24+1) / DVI-I (24+5) на текст се прикажува.За средби, дневна работна станица set-up, домашно кино и бизнис патување. 3Д визија поддржани.Напредни чипсет и жица решение обезбедува стабилна сигнал на пренос.Нема искри, не ghosting, и без рамка капка.Две-Насока Флексибилност.Од DVI-D (24+1) / DVI-I (24+5) компјутерски излез за ТВ, монитор, проектор, или другите HDMI-текст displays From HDMI излез уреди (лаптоп, десктоп, DVD плеер, Blu-Ray плеер, Switch, Play Station, Xbox, и сл.) да DVI-D(24+1) / DVI-I (24+5) на текст се прикажува.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата