.

.

Црн Даб Морски Двоен Ред Криви LED Светло Бар - Комбо, Место и Поплави Оптика - Водоотпорен Осветлување за Off-Road Камиони, Џип, АТВ, UTV, Чамци, Магла Возење Работа Светлина

Црн Даб Морски Двоен Ред Криви LED Светло Бар - Комбо, Место и Поплави Оптика - Водоотпорен Осветлување за Off-Road

DEN 1386.96

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Авантура Подготвени Морски или UTV Lightbar - Ова е совршено светло бар за приклучните, внатрешни, надворешни, пребарување и навигација.идеален како Морски центарот на Вниманието, Т-Топ брод светлина, Jeep худ светлина, UTV dune јава, Пониски браник камион светла и многу повеќе!Опремен со 360° Керамички Заштита од УВ, saltwater, и корозија, за да се задржи вашата светлина бар заштитени за годините што доаѓаат.Елита IP69 K Оценка & Ленти Печат – Со нашата IP69 K оценка, вие не мора да се грижите за некогаш добивање на влага во внатрешноста на кој било дел од вашиот криви LED светло бар.Поддржани со нашите ограничени доживотна гаранција, вие нема да имаат дури и да преземат ризик!Нашите led светло бар се спроведува со Hydrex 2 Фаза заптивка излишни ленти печат!Дозволувајќи им на нашите светлина да биде целосно подводните, дури и по земајќи ги тепа.Издржливи Светлина Бар - без разлика Дали сте во разбранувано море префрлани или се борат на некои тешки терени надвор од патот, нашата светла можат да го издржат нешто ќе се стави низ нив.Секоја светлина се изградени да издржат harshest услови е можно.Ние bashed светлина барови со безбол палка, а ние дури и се користи светлина бар како рампата за нашиот камион, тоа е навистина издржливи! (Проверете видео на сликата дел).Направени од Премиум Компоненти Надолу за Секој Гром - загради се 9 GA дебели 316 од не ' рѓосувачки, Нова надградена завртки со посилен теми за екстра заштита, објективот има вградена во УВ заштита за да се задржи леќа од yellowing, и бар е прав обложени со Тешки-должност Dupont во Прав - да се живее во harshest средини. 30-Ден Гаранција за Комплетно Задоволство – Црн Даб Светла се вашиот број еден избор за висок квалитет и трајност.Секој Двоен Ред Серија вклучува комплетна жици се подигнат со осигурач, реле, се префрлат и монтажа голема заграда, подготвени да се инсталира!Нашата 20-инчен двоен ред светлина бар е поддржан од страна на нашиот 30-дневниот гаранција за парите назад, како и нашите ограничени доживотна гаранција.Со неверојатни 120 степен фрли и 3,120 суровини lumens, оваа светлина е совршен за осветлување на вашиот палубата, кабина, лак, и повеќе.Се нуди во двете црно и бело, сега можете да одговараат на вашите други додатоци на вашиот брод.Активности & Користи : - Засилувач светлина (лак/стерн) - Назад Палубата Риболов lights - за прв план Палубата lights - Overheard осветлување (морски/не-морски употреба)Вклучува : - (1) Нова Про Серија 2.0 - 4 Инчен Засилувач на Светлина (1) Жици pigtail со 2-pin водоотпорен германски конектор за Монтажа на Хардвер потребен за да се инсталира.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата