.

.

Outdoorshope USB на RS232/RS-232 Сериски DB9 Конвертор-Кабел Адаптер ЦД и USB-Сериски Конвертор

Outdoorshope USB на RS232/RS-232 Сериски DB9 Конвертор-Кабел Адаптер ЦД и USB-Сериски Конвертор

DEN 472.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Конекции : USB порта; Тип На маж, RS232 порта; 9-пински машки.Еден сет incledes едно ЦД и еден конвертор-кабел.Му овозможува на вашиот КОМПЈУТЕР за да го поврзете сериски уреди и програми кои комуницираат преку COM пристаништа.Системски побарувања : USB 1.1 или 2.0 порта; Windows 2000/XP/Vista/7 компатибилен.Ова е одличен USB да Сериски Адаптер.Тоа може да испраќа/прима податоци правилно.Работи со уред со RS-232 сериски порти како : други Компјутери со RS-232 портови,и слично.Боја : покаже како слики.Должина : 45 cm.Пакет содржи : 1 x USB, serial converter1 x CD.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата