.

.

LG OLED А1 Серија 55 Алекса Изградена-во 4k Smart TV (3840 x 2160), 60Hz Refresh Rate), AI-Напојува 4K, Dolby Кино, WiSA Подготвени, Игри Режим (OLED55A1PUA, 2021)

LG OLED А1 Серија 55 Алекса Изградена-во 4k Smart TV (3840 x 2160), 60Hz Refresh Rate), AI-Напојува 4K, Dolby Кино,

DEN 1946.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

OLED ДИСПЛЕЈ : Види вашата содржина дојде на живот во над 8 милиони пиксели.Секој пиксел се врти и исклучување, независно па ќе видите вашата содржина со совршен црна, над една милијарда богати бои и бесконечна разлика за гледање искуство како ниеден друг.о7 ГЕНЕРАЛОТ 4 ПИ ПРОЦЕСОР : Фати секој детал со мазни, свежи слика да ти донесе од страна на нашите о7 Генералот 4 ПИ Процесор 4 K.Тоа се прилагодува на вашиот гледање и аудио прилагодувања автоматски со ПИ Слика и ПИ Звук, додека ПИ 4 K Upscaling автентично калибрира секоја сцена.КРАЈНАТА ИГРА : Искуство игри на OLED.Игра Optimizer ви дава полесен пристап до сите ваши игра settings и ќе добиете HDR Игри, Авто Ниска Латентност Режим, плус HGi G за детални игри слика.ДОМАШНА КИНО ИСКУСТВО : Земете го одзема здивот слика и аудио што прави да се чувствувате како да сте во акција со Кино HDR, Dolby Визија IQ & Dolby Atmos.Види филмови токму како директори наменет со Режисер Режим.И со вграден пристап до Netflix, Премиерот Видео, Apple TV+, Дизни+ и LG канали, вашата омилена содржина е на дофат на вашите прсти.GOOGLE АСИСТЕНТ & АЛЕКСА ИЗГРАДЕН ВО : нема потреба за дополнителен уред – само прашајте го вашиот ТВ за музика, временска прогноза, вести, вашата шопинг листа, и повеќе.Плус, погодно за контрола на вашиот поврзан дом и паметни уреди.Wi SA ПОДГОТВЕНИ : Поврзување со висока верност јазик е лесно – и безжични– со Wi SA конективност.Уживајте во високо-квалитетна и потполно опкружено звучно.До 2.1 Канал поддршка само.Големина на : 55-инчен.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата