.

.

Mitutoyo 64PKA095A Дигитални Висина Gage, 518-233 и AC Адаптер 06AEG180JA, 0 до 24/0-6000 mm Опсег, 0.00005/0.0001/0.001 mm/0.005 mm Резолуција, ± (2.4 + 2.1 L/600) um

Mitutoyo 64PKA095A Дигитални Висина Gage, 518-233 и AC Адаптер 06AEG180JA, 0 до 24/0-6000 mm Опсег, 0.00005/0.0001/0.001

DEN 2184.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Пакетот вклучува QM-Висина Gage и AC адаптер.Новата генерација висока точност/висока резолуција Апсолутна линеарна енкодер за позиција откривање.Нова повисока точност ± (2.4 + 2.1 L/600)µm.Нова голема, стационарни се прикаже панелот со корисник пријателски иконата за контрола на копчињата и да си одат/нг LED индикатор.Дигитални и USB Излез – Поддржува Mitutoyo безжична SPC Излез .

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата