.

.

LG OLED Ц1 Серија 77 Алекса Изградена-во 4k Smart TV (3840 x 2160), 120Hz Refresh Rate), AI-Напојува 4K, Dolby Кино, WiSA Подготвени, Игри Режим (OLED77C1PUB, 2021)

LG OLED Ц1 Серија 77 Алекса Изградена-во 4k Smart TV (3840 x 2160), 120Hz Refresh Rate), AI-Напојува 4K, Dolby

DEN 2399.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

OLED ДИСПЛЕЈ : Види вашата содржина дојде на живот во над 8 милиони пиксели.Секој пиксел се врти и исклучување, независно па ќе видите вашата содржина со совршен црна, над една милијарда богати бои и бесконечна разлика за гледање искуство како ниеден друг. α9 ГЕНЕРАЛОТ 4 ПИ ПРОЦЕСОР 4 K : Сликата и звукот на вредноста се случи автоматски со нашите најдобри процесор.На a9 Gen4 ПИ Процесор 4 K користи длабоко-учење алгоритми за откривање на сцени и жанрови да се направи на содржината изглед на своите најдобри без разлика што или кога сте гледање.ИГРА OPTIMIZER : Игра Optimizer ви дава полесен пристап до сите ваши игра поставки, додека најновата HDMI овозможува брзо игри брзини.Плус, ќе се ниски текст заостануваат и брз одговор пати со Авто Ниска Латентност на Владата и HGi G.GOOGLE АСИСТЕНТ & АЛЕКСА ИЗГРАДЕН ВО : нема потреба за дополнителен уред – само прашајте го вашиот ТВ за музика, временска прогноза, вести, вашата шопинг листа, и повеќе.Плус, погодно за контрола на вашиот поврзан дом и паметни уреди.ДОМАШНА КИНО ИСКУСТВО : Земете го одзема здивот слика и аудио што прави да се чувствувате како да сте во акција со Кино HDR, Dolby Визија IQ & Dolby Atmos.Види филмови токму како директори наменет со Режисер Режим.И со вграден пристап до Netflix, Премиерот Видео, Apple TV+, Дизни+ и LG канали, вашата омилена содржина е на дофат на вашите прсти.Wi SA ПОДГОТВЕНИ : Поврзување со висока верност јазик е лесно – и безжични– со Wi SA конективност.Уживајте во високо-квалитетна и потполно опкружено звучно.До 5.1 Канал поддршка.Големина : 77 инчен | Стил : ТЕЛЕВИЗОР Само.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата