.

.

uxcell Дијамант Обложени Мелење Главата Вежба Малку Сет Полирање Средување на Резба Додатоци за Метал, Тврдо дрво, Камен, Керамика, Итн 6pcs

uxcell Дијамант Обложени Мелење Главата Вежба Малку Сет Полирање Средување на Резба Додатоци за Метал, Тврдо дрво,

DEN 191.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

[Size] : 3мм/2mm/1.5 mm/2.1 mm/2.8 mm/2.1 мм дијаметар вежба битови.На месо тело на 3/32" дијаметар може да биде инсталиран на повеќето ротари алатки или електрични брусилки. [Материјал] - Направени од дијаманти Материјал, кој има добра мелење ефект, отпорност на топлина, отпорни на корозија, и долго-траен перформанси. [Преносни] - Лесни, мали димензии, лесна за носење, со овој сет од дијамант вежба малку може да обезбеди погодности за вашиот гравирање работа. [Употреба] - Овој сестран поставите има различни мелење битови за резба, абразивни, полирање, и гравирање, многу практичен и лесен за употреба. [Примена] - Овој професионален вежба малку во собата може да се мелење тешко предмети како камен, метал, тврдо дрво, керамика, мермер, стакло и други материјали.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата