.

.

Velp S10240146 BOD ЕВО Сензор Систем 6 Вклучувајќи ги и Дата Кутија, BOD Мека и Кабел, 115V/60 Hz, Technopolymer

Velp S10240146 BOD ЕВО Сензор Систем 6 Вклучувајќи ги и Дата Кутија, BOD Мека и Кабел, 115V/60 Hz, Technopolymer

DEN 741.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

BOD ЕВО трансфери на BOD вредност на безжична податоци кутија автоматски.Тоа вклучува 6-позиција мешајќи станица со BOD Сензори, темно стаклени шишиња, алкално носители и мешање барови.Мерење е достапна на 4 различни скали - 90, 250, 600 и 999 ппм ТЕЛА.Повисоките вредности може да се мери со разредување на примерок.На Мешање станица е исклучително едноставен за ракување и на VELP мешајќи квалитетот е загарантирана.На BOD ЕВО Сензор е уникатен и револуционерна безжичен сензор, можете да префрлувате податоци на специјализирани софтверски Bedsat.Меркур-слободни и интуитивен, BOD ЕВО Сензор обезбедува одличен сигурност како што нема да има потреба да ја отвори вратата на инкубаторот, со што се елиминира ризикот од внатрешната температура варијации.Сензорот го мери BOD вредност директно во mg/l, без потреба од дополнително пресметување и резултатите се веднаш испратени на КОМПЈУТЕР.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата