.

.

Крајната нега на кожата за Полнење за Чувствителна Кожа (A $74 Вредност)

Крајната нега на кожата за Полнење за Чувствителна Кожа (A $74 Вредност)

DEN 1752.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Природно, едноставно, и целосно холистички нега на кожата за полнење за чувствителни, лесно се иритира и розацеа кожата.Овој комплет вклучува : .Нежен Лосион за Чистење,Сапун Слободни (4oz $12.50. Мелиса Зголеми Тонер (4oz) $12.50. Зелен Чај Лицето Серум (1oz) $26.50. Благотворно Calendula се Зголеми Крем (2oz) $22.50. Нежен Лосион за Чистење, Сапун Слободни многу нежен, сапун слободни, и лосион-како чистење за сите типови на кожа.Одлична за употреба како make up remover.Ја остава кожата со чувство dewy и мека.Формулирани од природни салицилна киселина од Balm на Gilead пупки.Не-пенење препарати за чистење се балансирање на p H, благи, и важи за сите типови на кожа : мрсна, сува, зрели, чувствителен, и нормално.Ботанички масла и екстракти стопи вишокот на масло и даваат на кожата зголемена флексибилност и еластичност.Многу лесно миризливи со чиста, пареа дестилирана Clary Мудрец етерично масло.Мелиса Зголеми Тонер за освежување astringent лосион формулиран за да се појасни тен, затегнете порите, и длабинско чистење на кожата.The enchanting и нежен мирис на трендафил и лаванда го прави овој тонер задоволство да се користи.По перење, се применуваат тонер за да се соочи со cottonball.Нека се исуши, така што вашата кожа апсорбира сите хранливи состојки доставени од страна на вонредни и заеднички растенија се наведени подолу.Следете ги со крем за комплетна нега на кожата рутина.Оваа тонер има околу 8% алкохол од Вештерка Шумска.Во однос на многу други тонери, ова е многу низок alcoholcontent.Вишокот на алкохол во тонер може да биде од штета, или иритирачки, особено чувствителна кожа Зелен Чај Лицето Серум Зелен Чај Серум е светлина комбинација од алое вера, екстракт од зелен чај и скапоцени растителни масла формулиран за да се излади и да се смири воспалителни состојби како што се Розацеа или иритирана кожа.Тоа е еден од нашите најпопуларни производи и тоа функционира добро за секој тип кожа, особено за чувствителна кожа.Се користи како светло дневен крем, или за третман во текот на лумвам.Овој производ апсорбира лесно и брзо во кожата и може да се користи за време на денот или ноќта.Може да се користи сам или со други производи за нега на лицето.Благотворно Calendula се Зголеми Крем богат, претрупан, и длабоко негување формулиран крем за осетливи, многу сува кожа.Нежно доволно за лице, доволно богати за телото.Направени со calendula и роза цвет, збогатен со Вечерна Јаглика и Пореч Семе масла.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата