.

.

Whatman 10462520 Целулоза Нитрат Puradisc 30 Шприц Филтер, 5.0 Micron (Пакување од 50)

Whatman 10462520 Целулоза Нитрат Puradisc 30 Шприц Филтер, 5.0 Micron (Пакување од 50)

DEN 1989.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

5.0 µm; произведени од пигмент-слободен поликарбонат.Стандард влезот (женски луер заклучување) и штекер (машки луер) конекции (освен ако не е поинаку назначено).Факултативна стерилни, медицински-одделение блистер пакување за критични апликации.Цевка совет штекер за издавање точни во микро-шишенцето, елиминирање на воздухот за заклучување.Не-стерилни.Puradisc FP30 шприц филтер се произведува од пигмент-слободен полипропилен или поликарбонат и има стандард влезот (женски луер заклучување) и штекер (машки луер) конекции (освен ако не е поинаку назначено).Опциите вклучуваат стерилна, медицински-одделение блистер пакување за критични апликации, како и посебна цевка совет штекер кој им овозможува на примерок за да биде точно се издаваат во микро-шишенцето, елиминирање на воздухот за заклучување.Не-Стерилни.Мембрана : Целулоза Ацетат.Задржување : 5.0 µm. 50/Пакет.Whatman # : 10462520.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата