.

.

DEWALT СДС Плус Битови во Собата, Рок Карбид Совет, 5-Парче (DW5470)

DEWALT СДС Плус Битови во Собата, Рок Карбид Совет, 5-Парче (DW5470)

DEN 456.96

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Силна основни : СДС max битови се заострените core за малку сила и максимална издржливост, особено кога за дупчење на длабоки дупки.Агресивни материјал отстранување : Две фаза flute дизајн со променлива хеликс шема на DEWALT СДС чекан вежба битови овозможува ефикасна остатоци отстранување.Чисти, кружни дупки : Две остри рабови за сечење за вистински дупки.Носат белег индикатор : За точни дијаметар на дупки.РОК КАРБИД совет зголемува карбид површината за контакт за подолго малку живот.Четири flute дизајн чисти остатоци излезе за брзо, ефикасно дупчење.Рок карбид совети за подолго малку живот.Опфатени со овој сет : 3/16-x-6-1/2-, 1/4-x-4-, 1/4-x-6-, 3/8-x-6-, и 1/2-x-6-инчен битови.Малку должини вклучуваат 3/16-по-6-1/2 инч, 1/4-по-4 инчи, 1/4-по-6 инчен, 3/8-по-6 инчи, и 1/2-по-6 инчи (дијаметар x должина).Опис на производот СДС Плус 2 Машина Вежба Битови имаат силна заострените core да помогне да се спротивстави на flute прекините, особено кога за дупчење на длабоки дупки.За оптимално дупчење брзини, на два-фаза flute дизајн карактеристики променлива хеликс моделот кој брзо се движи остатоци далеку од контактната зона.Плус, на две остри, карбид-сечење на рабови испорача чисти, кружни дупки за безбедна водител на инсталација.Ако имате нашите битови, имаме твојот грб.На De Walt DW5470 5-парче Карпа Карбид СДС Плус Чекан Малку Сет е погоден за дупчење во бетон, ѕидарија, вештачки камен, и рок.Секој малку доаѓа со рок карбид совет за подолго малку живот и 4-flute дизајн кој чисти остатоци излезе за брзо, ефикасно дупчење.Овие компоненти се вклопуваат во стандарден 3/8 инчи и 1/2-инчен chucks.Оваа група ги вклучува 3/16-x-6-1/2-инч, 1/4-x-4-инчен, 1/4-x-6-инчен, 3/8-x-6-инчен, и 1/2-x-6-инчен битови.П. кога('A').извршување(function(A) { A. на('а : проширувач : toggle_description : за да се префрлате : колапс', функција(податоци) { прозорец.скролувајте(0, податоци.проширувач.$проширувач[0].offset Top-100); }); }); Од Производителот De Walt DW5470 5-Парче Карпа Карбид СДС Плус Чекан Малку Сет.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата