.

.

Т-ОРЕЛ Визија Ноќ Monocular,Маскирна Инфрацрвена Камера 8X35 HD Дигитален Опфатот со 1,5 инчен TFT LCD правите Фотографии и Видео Репродукција Функција и ТФ-Картичка за Ноќно

Т-ОРЕЛ Визија Ноќ Monocular,Маскирна Инфрацрвена Камера 8X35 HD Дигитален Опфатот со 1,5 инчен TFT LCD правите

DEN 331.20

Залиха
Достапно за вашата нарачка

✔Monocular Ноќ Визија со CMOS сензор постигнува јасен преглед до 8 X оптички зголемување, 1-8x дигитален зум. 35mm цел леќа е направен со целосно мулти-обложени леќи ја зголемуваат светлина пренос и educes отсјај.Погоден за лов, риболов, дивиот свет гледа, отворено авантура во текот на ноќта. ✔Инфраред обемот овозможи набљудуваат целна во сосема темна состојба и опсег до 656 нозе по автоматски вклучување на CCD ниско-зрак засилувачи и инфрацрвена светлина.Во текот на денот и на слаба светлина состојба, набљудување на далечина е бесконечна. ✔Ноќ визија monocular не само инфрацрвена ноќ визија monocular, но, исто така, МО видео камера.И не можете да одговарате на слика и видео на 1.5 TFT LCD Екран.Слики и видеа (датум и време може да се печатат на фотографии или видеа) може да бидат зачувани на микро SD картичка ( Со 8 G SD-картичка). ✔Вграден 1.5" TFT екран кој е удобен за очите, екран резолуција : 640 x 480 пиксели ви дава јасна слика.Пакет вклучуваат USB кабел и ТВ кабелска и ЛИТИУМ БАТЕРИЈА, така што можете да го користите како инфрацрвена надзор камера, но исто така да ги споделувате вашите слики и видео на вашето семејство и на социјалните медиуми. ✔Целосно запечатени и азот исполнет го прави магла и дожд доказ спречување на влага и прашина од добивање внатре ноќ визија опсег.Тесни монтирање заштита го прави употребливи да го издржат најтешките временските услови.Гумени оклопи со ленти прави удобен за употреба и да го чува од лизгање надвор од вашата рака.НОЌНО - NV600 Маскирна Changan М клуч, pop-up системот поставка се појавува, одберете ја време опција со (+/-), кратко притиснете OK (ок) за да ја внесете го Вклучите клуч,наместете ја саканата вредност со (+/-) копчето, прилагоди и притиснете на копчето ОК.СПЕЦИФИКАЦИИ : извонредни оптички јасност, високи перформанси ноќ визија; широко поле на гледање; одлични видео надвор способност ТФ-картичка : до 32 G(со 8 GB TF) Зголемување:8 Times цел леќа:Φ35mm Пазарот:7° x 2.5° L ож светлина за набљудување на растојание:±0.5 Диоптрија Мат црна набљудување растојание:2m~∞ Сензор:2m ~ 200m Пиксели:Ниско осветлување HD 1 /3 CMOS фотографирање:130 W Видео:1280 x 1024 Екранот:Од 1,5 Инчен Elec tronic зголемување :8 Times Оперативен Напон:3.7 V DC Надворешни батеријата:16340 Repeatable полнење(Не се вклучени) Полначот:5.0/1000m Aadapter Големина:178x72x78mm Тежина:300 G ПАКЕТ : 1*литиум батерија 1*дигитален ноќ визија monocular 1*упатството за корисникот 1*ткаенина за чистење(во торба) 1*usb кабелот 1*Адаптер 1*заштитна торба.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата