.

.

Vgate vLinker FD OBD2 WiFi Скенирање Алатка, Дијагностички Код Читач за iOS, Android, и Windows

Vgate vLinker FD OBD2 WiFi Скенирање Алатка, Дијагностички Код Читач за iOS, Android, и Windows

DEN 983.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

????Vgate v Linker FD OBD2 Wi Fi се препорачува од страна на FORScan. ????Во текот-напон, над-струја, во текот-температура и батеријата истекува заштита.TP пренос протоколот, се Обезбеди безжична комуникација безбедност. ????Vgate v Linker FD Wi Fi OBD2 адаптер поддржува MS-МОЖЕ да протоколи - може да пристапите до овие заштитен Ford мрежи во прилог на 5 стандард OBD-II протоколи. ????Vgate v Linker FD OBD2 дијагностички алатка е целосно компатибилен со ELM е ВО командата set (ELM327, ELM329) и STN е ST команда во собата.Поддршка на Firmware НАДГРАДБА : ве Молиме контактирајте го нашиот Vgatemall тим. ????Vgate v Linker FD OBD2 скенер Wi Fi работи со FORScan, Carista, вртежен момент, Dash Command, JScan, Bimmer Code и десетици други апликации.Поддржува батеријата напон капка, OBD автобус активни, итн.До 3 начини да се разбудам од режимот на мирување.Во текот-напон, над-струја, во текот-температура и батеријата истекува заштита.TP пренос протоколот, се Обезбеди безжична комуникација безбедност.Супериорен во однос на компатибилност-работи со повеќе 3rd партија апликации s ВО командата set (ELM327, ELM329)Целосно компатибилни со STNs ST команда set This џеб-големина адаптер сакајте го попречи возач простор за нозе и се карактеризира со исклучителни перформанси, интелигентен режим на спиење, исклучителни трети лица апликација за поддршка. # Андроид Системот За Осветлување Чекори **. 1. Вметнување на производот во OBD интерфејс на автомобилот. 2. Пак палење за Повикување На Моторот Исклучување Позиција. 3. Вклучете Wi-Fi на телефонот. 4. Барање за име на уред "v Linker FD" и да се поврзете. 5. Имајте на ум : Вие треба да кликнете на "Пад" кога вашиот телефон го прикажува прашува како во Чекор 5. Инаку врската нема да успее. (Не можете да ги користите мрежните кога се поврзете на Wi-Fi.). 6. Доколку конекцијата е успешна, можете да ја отворите АПЛИКАЦИЈАТА за да ја поставите врската. # i OS Систем Операција Чекори **. 1. Приклучете го производот во OBD2 интерфејс на автомобилот. 2. Пак палење за Повикување На Моторот Исклучување Позиција. 3. Го вклучите WLAN на телефонот. 4. Барање за име на уред "v Linker FD" и да се поврзете. 5. Доколку конекцијата е успешна, можете да ја отворите АПЛИКАЦИЈАТА за да ја поставите врската. * ЗАБЕЛЕШКА : Во чекори од СТАН работа, бидејќи различни Апликации имаат различни поставување и поврзување чекори, ве молиме да работат според релевантни информации за Апликации официјалниот веб-сајт.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата