.

.

Pathson 2-Pack Гроздобер Ѕид Sconce, 1-Светло Ѕид Светлина со Лен Ткаенини Светилка Сенка, Индустриски Ѕид Монтирани Тела за Спалната соба Дневна Соба, Антички Месинг Заврши (

Pathson 2-Pack Гроздобер Ѕид Sconce, 1-Светло Ѕид Светлина со Лен Ткаенини Светилка Сенка, Индустриски Ѕид Монтирани

DEN 2543.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【Крпа Уметност Стил】 На разгореа форма на лен ткаенини абажур со својата уникатна криви рака дизајн покажува среден век гроздобер стил се погледне и топло осветлување.Погодна за секој простор каде што мислите дека е соодветно да се стави.Како што Кујна, трпезарија, Спална соба, Читање соба, Дневна соба, Кафе бар, Клуб, Хотел, Магацин, Ходникот и др. 【Производ Димензии】 Абажур : 15cm/5.9"(Широк Страна Дијаметар) x 17cm/6.6" (Висина), 12cm/4.7" ѕид дијаметар.Висина на целата светлина : 42cm/16.5".Предложи Простор Големина : 20-30 Sq.м.Метал светилка тело и крпа светилка сенка; Класичен едноставност ретро боја на каросеријата со метална капа.Soft light ви дава романтика и удобност.Ако сте биле било каков проблем со димензии, ве молиме контактирајте со нас пред купување. 【Стандард САД Бараат】 120 V за Северна Америка.Компатибилен со блескаво, LED, CFL и халоген светилки со E26 Приклучок и 40 W Max.Ако не знаете како да се прави разлика teh приклучок, ве молиме ни e-mail.Известете Wattage : 40 W.Светилки во слика не се вклучени во пакет. 【Лесно да се Инсталира】 Ѕид Светлина Тела карактеристики на универзалната монтажа плоча компатибилен со повеќето воопшто тип на крстосница кутии.Ткаенина сенка disperses светлина во сите правци, одлична за осветлување општи области.Домот тела во вашиот дом. 【Услуги на клиентите】 Pathson нуди 12 месеци на гаранција за квалитет.Ако имате било каков проблем, кога ќе инсталирате, ве молиме контактирајте со нас.Ако сакате повеќе светилки, можете да изберете со кликнување на продавницата"Pathson".Pathson Гроздобер Стил Ткаенина Ѕид Светлина Тела ви донесе топло осветлување и ја осветлува вашата темнината.Со својата метална база и стакло сенка дизајн, таванот светлина тела е класичен затворен осветлување за секој индустриски стилизирана простор.Ние акции голем спектар на квалитетот гроздобер индустриски стилизирана осветлување, светилки и осветлување додатоци кои се достапни за вас за лесна и брза испорака.Лесно да се соберат и расклопување : Погодност за вас да се земе било каде, кога ќе се движите.Апликации : Погоден за вашиот Мансарда, Спална соба, трпезарија, Кафе Бар, Ходник и Канцеларија и слично.Зголемување на ретро амбиент во секој простор.Овој Антички Црна sconce доаѓа со секој елемент што ви е потребно за создавање на ретро-индустриски стил на животната средина.Компатибилен со блескаво, LED, CFL и халоген светилки со E26 штекерите (подножјата).Можете да изберете соодветна сијалица за да одговараат на вашите декорации.Светилки во сликата НЕ се вклучени во пакет.Модел : Бања Суета Светлина.Материјал : Метал+Ткаенина.Стил : Антички/Ретро Индустриски.Локација : Затворен.Сијалица Се Вклучени : Н.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата