.

.

SIRUI 2-во-1 Патник Серија Карбонски Влакна Видео Tripod со AM5V Течност Главата за Камери, Monopod Конверзија, 6.61 lbs Капацитет, 62.6 Инчен, 360°Panning База, 1/4 и 3/8 Шрафови (Патник VC)

SIRUI 2-во-1 Патник Серија Карбонски Влакна Видео Tripod со AM5V Течност Главата за Камери, Monopod Конверзија,

DEN 5351.04

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Карбонски Влакна Изградба : Висок квалитет на карбонски влакна видео tripod, лесен и здрав.Центар колона со кука за бесење на стоки за зголемување на стабилноста.Max.вчитување Капацитет : 3kg/6.61 lb.Tripod тежи само 2,8 кг/1.27 кг (Без видео главата).Прилагодливи и Продолжи : 4-дел алуминиум нозе, со брзо ослободување пресврт-брави ви овозможи да се прилагоди на работа висина од 17.7" да 62.6" во секунди, додека со преклопени висина на 18.5". 3-позиција нога прилагодување на агол систем може да обезбеди флексибилни снимање за различни фотографија сценарија и услови. 2-во-1 Видео Tripod и Monopod : 2-во-1 видео камера tripod, тоа е функционален дизајн овозможува да се користи во видео tripod, monopod или alpenstock mode да се направи вашата фотографија се повеќе различни, што може да се конвертира во полна големина monopod од нарезници заедно центарот колона и отстранлив tripod нога.Нејзините invertible централна колона, исто така им овозможува супер ниски удари и голема Макро контрола.ВИРЏИНИЈА-5 Ултра-Компактен Течност Видео Глава : На VA-5 Течност Видео Главата мерење на 1.3 кг додека го држите до 6.6 lbs.На VA-5 течност главата користи две меур нивоа – еден врз основа на глава за tripod усогласување и на врвот за камерата усогласување.Внатрешна пролет-assisted контра-биланс обезбедува за непречено 360° тави и +90°/-70° tilts.Лесно да се Носат : Светлина-тежина, но издржливи, преносни tripod нозете може да биде превртен и задно назад 180 степени, заштеда на должината на 18.5" компактна големина на чување, исто така доаѓа со пренослива торба, која е лесно да се носат и пакет за патување. √Лесна : Усвојување на карбонски влакна, VC е издржлив и лесен.Тежат помалку од 1.27 kg/2.8 lbs, тоа исто така може да биде укината нагоре за да се минимизира големината на 470mm/18.5". √Повеќе Работни Висина : Отстрани центар колона за низок агол и макро снимки.Кога центарот колона во прилог на tripod, пресврт на колона за да ја прилагодите колона за дополнителни wor кралот височини. √Лесно Нога Корекција : Прилагодување на нозе саканиот агол од извлекувајќи на полу-автоматска нога прилагодување на агол копчето.Лесно да се постави на нозе со брз пресврт пресврт на ногата се заклучува. √Пука Надвор од Вашиот Поглед : Непречено пан главата 360° да го фати прекрасен пејзаж панорама шут. √Кабриолет на Monopod : SIRUI VC tripod можат да се конвертираат во еден продолжи и преносни monopod.Погодна за двете внатрешна и надворешна фотографија.Делови : 4. Цевка со Дијаметар(mm/inch) : 15-25.8/ 0.59-1.01. Max.Висина(mm/inch) : 1590/62.6. Мин.Висина(mm/inch) : 450/17.7. Повече Висина(mm/inch) : 550/21.7. Укината Висина(mm/inch) : 470/18.5. Monopod Висина(mm/inch) : 425-1645/16.7-64.6. Тежина(кг/кг) : 1.27/2.8. Max.Оптоварување (kg/кг) : 3/6.61.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата