.

.

Замена за Xiaomi Mi 10 Mi10 5G M2001J2G M2001J2I 6.67 инчен Задните Врати на Камерата Леќи од Стакло се Покрива со Адхезивна

Замена за Xiaomi Mi 10 Mi10 5G M2001J2G M2001J2I 6.67 инчен Задните Врати на Камерата Леќи од Стакло се Покрива

DEN 1684.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Се компатибилни со Xiaomi Mi 10 Mi10 5 G M2001 J2 G M2001 J2 I 6.67 инчен, ве молиме потврдете го вашиот модел пред да го купите.Користете нож за да pry исклучите скршени леќа, ве молиме да се биде внимателен и да не гребење на камерата. (Се препорачува да се користи фен за коса да се загрее за околу 15 секунди, Тоа ќе биде многу полесно да се pry нагоре.).Исчисти останатите леќи на рамката, потоа користете го вашиот телефон за да направите фотографија за да видат дали тоа може да се фокусира, нормално, а ако сликата е јасна.Ако тоа е нормално, леќа може да биде спроведен.Стави на лепило на објективот, отстранете лепило, и се држи до рамката.Ако леќа доаѓаат со лепило себе, тогаш директно го закачите на рамката.Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата