.

.

TOSSPER Spider Силиконски Калап Фондан Калапи Роденден Торта Декорирање Алатки Кујна Печење Чоколадни Бонбони Глина Габи,

TOSSPER Spider Силиконски Калап Фондан Калапи Роденден Торта Декорирање Алатки Кујна Печење Чоколадни Бонбони Глина

DEN 2373.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Безбедно да се користи во фурна, микробранова, машина за миење на садови и фрижидер.Флексибилни, еднократно, не , лесно да се demould, формирање ефект е добра, кои се користат за декорација вкусна торта.Погоден за правење на колачи,пица,фондан торта,мус торта,пудинг,чоколадо,желе пудинг,овошна пита,.Едноставни за употреба и лесно да се чисти.Широк опсег на температурата на толеранција : -40~230 C.Невкусна, не-токсични, отпорни на прашина, трајни, не се продре и лесно да се чисти.Тежина : 30g Material : silicone Color : pink Package вклучуваат : 1pcs.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата