.

.

30 Schmetz 135X17 DPX17 Индустриски Одење Пеш Машина за Шиење Игли Вклучува Избрани Големини ~ 110/18, 125/20 & 140/22 (Топката Точка)

30 Schmetz 135X17 DPX17 Индустриски Одење Пеш Машина за Шиење Игли Вклучува Избрани Големини ~ 110/18, 125/20 &

DEN 334.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Игла Систем* : 135 X17, DPX17. ИГЛИ, SCHMETZ ТИП 135 X17 (10 PK) ДЕТАЛИ Загарантирана да се вклопи во Уметничките Машина Модели : 29, 611, 618, 618-1 SC, 797, 797 AB-800/AB/ABN, 797 AB LTHR/ABNS LTHR, 2618, 2698, 4400, 4400-25/LTHR, 4420, 4420-25, 6191, SC LTHR Загарантирана да ги собере Брат Машина Модели : DB2-B727, DB2-B797, DB2-B798, LS2-B837, LS2-B877, LS2-B891, LS3-C51, LS3-C53, LT2-B838 Загарантирана да ги собере Чендлер Машина Модели : DY-337 Загарантирана да ги собере Chandsew Машина Модели : Серија 200 Загарантирана да ги собере Consew Машина Модели : 118 R, 119 R, 146 RB, 166 R, 166 RB, 206 RB, 206 RB-1, 223, 224, 225, 226, 226 R-1, 227, 229, 239, 244, 254, 255, 255 RB, 277, 28, 282, 288, 289, 333 RB-3, 339, 358, 382, 389, CP206 R, P1255 RBLH-18 Загарантирана да ги собере Durkopp Адлер Машина Модели : 147-1, 147-2 Загарантирана да ги собере Feiyue Машина Модели : FY5318 Загарантирана да ги собере Highlead Машина Модели : GC0618-1-SC Загарантирана да ги собере Juki Машина Модели : DNU-1541 ГОДИНА, DNU-1541 S, DNU-241, LH-1162, LH-1182, LH-517, LH-518, LH-527, LK-980, ЛУ-1114-4, ЛУ-1114-5, ЛУ-1500 NH, ЛУ-1508 N, ЛУ-1510, ЛУ-1510 N, ЛУ-1510 N-7, ЛУ-1511 N-7, ЛУ-562, ЛУ-563, LUH-521, LUH-562, MOL-100 PA, MOL-100 PSA Загарантирана да ги собере Меркур Машина Модели : 280 L, 280 LS Загарантирана да ги собере Мицубиши Машина Модели : CU-865-12, CU-865-22, DU-100, DU-110, DU-120, DY-339, DY-340, DY-349 Загарантирана да ги собере Sailrite Машина Модели : 111, Биг-N-Висок, Професионални, Ultrafeed LS-1, Ultrafeed LSZ-1 Загарантирана да ги собере Seiko Машина Модели : Г.С.-7, Г.С.-7 B, Г.С.-8, Г.С.-8 B, Г.С.-8 V, LAH-1 LC, LCW Класа, LLW Класа, LLWH Класа, LPW-8, LPW-26, LPW-27, LPW-28, LSC Класа, LSW Класа, ФОТОНАПОНСКИ Класа, STH Класа, STW Класа, TD-2, ТД-6 Загарантирана да ги собере Пејач Машина Модели : 111 G, 111 W, 111 W112, 111 W151, 111 W152, 111 W153, 111 W155, 138 B,153 W, 168 G, 168 W, 211 A, 211 G, 211 U, 211 W, 307 G2, 410 W11 Загарантирана да ги собере Yamata Машина Модели : FY5318.Пакување од 30 SCHMETZ Индустриски Одење Пеш Машина за Шиење игли ВКЛУЧУВА 10 ИГЛИ ЗА СЕКОЈА ГОЛЕМИНА : 110/18, 125/20 & 140/22. Најчестите игла тип, овие Schmetz игли може да се користи за сите општи шиење.ОСТРИ ИГЛИ се за сите ткиво ткаенина.Остри точка е особено корисно кога шиење прави линии.ТОПКАТА ТОЧКА ИГЛИ се дизајнирани за сплетам ткаенина, така што точка глајд модели помеѓу циклуси на сплетам ткаенина без нарушување на влакна на ткаенината.Ballpoint игли, не се формираат како директно крои како остри игли.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата