.

.

Палто Меѓународни CWL52450 24 LED Двоен Ред Off-Road Светлина Бар со Далечинско

Палто Меѓународни CWL52450 24 LED Двоен Ред Off-Road Светлина Бар со Далечинско

DEN 4476.96

Залиха
Достапно за вашата нарачка

24" LED двоен ред off-road светлина бар.Работи со 12 V да 24 V системи.Далечински овозможува 100' оперативна далечина.Карактеристики (48) Led Диоди.Изграден за да трае во било кој временски услови.На Палто CWL52450 LED 24" двоен ред off-road светлина бар комплет со далечински доаѓа со се што е потребно за да успешно да инсталирате и да работат на вашиот светла побрзо од традиционалните жици.На 24" светлина бар е стручно дизајниран за проектот светлина и широк и далеку за да се зголеми видливоста додека возите.Обезбедување до 30.000 часа на светлината, животот на оваа светлина е далеку ја надминува традиционалната блескаво светло во 8.4 А, привлекува значително помалку енергија отколку традиционалните халоген светилки.Изградени со алуминиумски истиснување домување ова ДОВЕДЕ off-road светлина бар отпорен на корозија.Пропустливи перки помош прахосвам топлина брзо.Објективот е дизајниран со голема цврстина, отпорност на поликарбонат материјал и обезбедува одржување-бесплатен светлина лента, која ќе трае во сите временски услови.На off-road светлина бар е компатибилен со 12 до 24 V системи, за изработка на овој светлина совршен за камиони, спортски автомобили, atv настана, чамци и многу повеќе апликации.Вклучени далечински и модул им овозможува на корисникот да инсталира светлина бар и (3) други светла или 12 V додатоци брзо и лесно.Безжичен систем за управување (WMS) контроли до (4) светлата за независно и безжично без дупчење преку firewall или инсталирање прекинувачи, заштеда на време и пари.Кликнете на далечинскиот еднаш за да го вклучите светлото.Кликнете на копчето повторно за да го вклучите off.Не се сеќавам ако сте се свртеле на светлина надвор?Нема проблем.Со патент заштеда на енергија, sleep mode безжичниот систем за управување со автоматски сам се исклучува од 48 часа по возило се вклучува целосно исклучување спречување на оштетување на светлата и системи и спречување на батеријата мозоци.Модулот е заштитена од (2) 20 A осигурувачи.Далечинскиот погодно продавници на вашиот стакло или во вашиот џеб.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата