.

.

5FT AC Дијагностички Цела Фреон Мерач Поставување Одговара за R134A R12, R22, R502, со Couplers, Адаптер за Автомобил A/C Систем Автомобилски клима за Одржување

5FT AC Дијагностички Цела Фреон Мерач Поставување Одговара за R134A R12, R22, R502, со Couplers, Адаптер за Автомобил

DEN 719.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

A/C ДИЈАГНОСТИКА : Професионална 3-начин климатизација дијагностички цела мерач сет за R134 A, R12, R22, и R502 refrigerants.Дизајниран за проверка на притисокот во AC линии, течење определба, AC полнење, обновување на работа.и целосна евакуација & recharges.ТРИ-НАЧИН ЦРЕВА : Вклучува 3pc, 5-метарски фреон полнење црево со 3 бои за лесно препознавање, црвена за висок притисок, сина за низок притисок, и жолта за ладилни шише.НАПРЕДНИ ПРИТИСОК МЕРАЧИ : Сина Мерач (низок) : 0-250 PSI, Црвена Мерач (висок) : 0-500 PSI.Екстра-сила црева со забрзано притисок на 3000 PSI, Макс. работен притисок : 600 PSI.Целзиусови степени степен единици со лесен-за-читање инструмент-таблата.ТРАЈНИ ИЗГРАДБА : Направен од цврст месинг, алуминиум, ПВЦ, и издржлива пластика да се соочи со тешки употреба и случајно капки - идеални за професионални авто механика.Вклучува детални делови дијаграм и чекор по чекор инструкции за DIY почетници.КОМПЛЕТНА АЛАТКА за ПОЛНЕЊЕ : 1pc 3-начин мерач (1/4" машки), 3pc црева (1/4" женски), 2pc брз couplers (1/4" машки), 1pc адаптер (1/4" Машки да 1/2" Женски). 1 x Месинг Цела Мерач Сет. 3 x 5 Метри Фреон Полнење Црево. 2 x Брз Спојка (Висок & Ниска). 1 x Адаптер.Материјал : Месинг & Пластика.Мерач Фитинг : 1/4" Машки.Мерач на Притисок Единици : PSI или kg/cm2.Температурата Единици : Целзиусови Степени Степен.Пукна Притисок : 3000 PSI.Макс. Работен Притисок : 600 PSI.Црево Должина : 5 Метри.Црево Фитинг : 1/4" Женски.Во сини и Црвени Црево : Линкови мерач на спојка.Жолта Црево : Линкови на мерач за да Можат да Допрете/Вакуум Пумпа.Материјал : Месинг.Спојка Фитинг : 1/4" Машки.Answer : ___________________________ Note : Couplers се он-прилагодлив.Забелешка : Може да го допрете не се вклучени.Орион Моторни Техника Цела Мерач Сет.За R12, R22, R502, R134 A Refrigerants.Вклучува : . 1 x Месинг Цела Мерач Сет 3 x 5 Метри Фреон Полнење Црево 2 x Брз Спојка (Висок & Ниска) 1 x Адаптер Може да Допрете Не се Вклучени.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата