.

.

Супериорен Пумпа 91330 1/3 HP Термопластични Подводните Комунални Пумпа со 10-Метарски & 99555 Универзална Проверете Вентил, Пластика, Одговара на сите 1-1/4-Инчен или 1-1/2-Инч?

Супериорен Пумпа 91330 1/3 HP Термопластични Подводните Комунални Пумпа со 10-Метарски & 99555 Универзална Проверете

DEN 1752.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Познат за градење трајни пумпи, Чувствувате Пумпа се концентрира на квалитетот во текот на инженеринг, производство и тестирање процеси.Дизајниран за да ги собере сите видови на ABS, PVC или гумени цевки конектори, на 99555 ќе го направат инсталирање на вашиот sump пумпа проверете вентил едноставен и лесен.База на пумпата е дизајниран да се вклопуваат во центар на стандарден 6-инчен кат мозоци.Со седиште во Минеаполис, Минесота, Чувствувате Пумпа е основана во 1999 година, откако поминал години во пумпа индустрија датира уште од 70-тите, и со водовод позадина со почеток во катедралата Свети Павле Минесота датира сите на пат назад во 1885 година.Со седиште во Минеаполис, Минесота, Чувствувате Пумпа е основана во 1999 година, откако поминал години во пумпа индустрија датира уште од 70-тите, и со водовод позадина со почеток во катедралата Свети Павле Минесота датира сите на пат назад во 1885 година.Супериорен Пумпа 99555 Универзална Проверете Вентил, Пластика, Одговара на сите 1-1/4-Инчен или 1-1/2-Инчен MIP или FIPSuperior Пумпа е едно семејство во сопственост и управувани Пумпа Компанија специјализирана во станбени / лесни комерцијални должност пумпи.Квалитет на производите, силни гаранции, одлична САД базирани услуги на клиентите - Супериорен Пумпи Изграден да Трае!Супериорен Пумпа гради пумпи кои се навистина направени за да Трае и се 100 проценти фабрика тестирани.Производот 2 : Ќе се вклопи во било 1-1/4-инчен или 1-1/2-инчен NPT машки или женски навој.Производ 1 : Отстранлив вшмукување на екранот и да се справува до 1/8 инчи материи.Пакетот вклучува 1 универзална проверете вентил и 2 адаптери.Опремени со вшмукување на екранот за да се филтрираат големи остатоци и рачките нагоре за да 1/8-инчен материи со леснотија.Производот 2 : Универзален дизајн работи со повеќе апликации.Производот 2 : Висок квалитет Nitril-Bruna N печат.Квалитет на производите, силни гаранции, одлична САД базирани услуги на клиентите - Супериорен Пумпи Изграден да Трае!Супериорен Пумпа 99555 Универзална Проверете Вентил ќе ги собере сите 1-1/4 инчен или 1-1/2 инчен NPT машки или женски нишка и се направени од издржлив ABS пластика.Супериорен Пумпа користи квалитетни компоненти, вклучувајќи цврст меч моторни windings, тешки нерѓосувачки челик jacketed вратило фоки, двојно о-прстен печати на моторните плоча, и електронски контролиран сплит кондензатори.Производот 2 : се Направени од издржлив ABS пластика.Оваа пумпа е UL/CUL наведени и АДС заверена и поткрепени со 1 година гаранција. Супериорен Пумпа се придржува до нашата силна core семејните вредности, продажба на апсолутна највисок квалитет на производ е можно.Производ 1 : 1-1/4 инчен NPT испуштање за hight капацитет транспорт; вклучува 3/4 инчи градина црево адаптер.Производ 1 : Тешки термопластични изградба; 10' кабелот должина.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Супериорен Пумпа 91330 1/3 HP Термопластични Подводните Комунални Пумпа со 10-Foot Superior Пумпа е едно семејство во сопственост и управувани Пумпа Компанија специјализирана во станбени / лесни комерцијални должност пумпи.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата